loading...
Leć to Ari Atoll

Wycieczki to Ari Atoll

 • Bez wizy

Atol Ari składa się z około 70 wysp, z których 28 to kurorty. Są tu doskonałe hotele z dobrą obsługą, świetne warunki do nurkowania, snorkelingu i innych aktywności wodnych. Niektóre z wysp są połączone mostami, więc jest gdzie spacerować i jeździć na rowerze.

  Dojazd własny Ari Atoll

   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...

  Do zobaczenia in Ari Atoll

  • Język malediwski

  Pogoda

  Bliskość atolu do równika zaciera granice między czasami miasta. Tutaj zawsze jest gorąco: +30 stopni (powietrze), woda nagrzewa się do +26 stopni. Ale najlepszy czas na nurkowanie to okres od listopada do lutego, kiedy przezroczystość wody jest maksymalna, nie ma wiatrów, fal i opadów. Wilgotność w tym okresie jest minimalna, więc wysoka temperatura powietrza jest łatwo tolerowana.

  Hotele

  Prawie wszystkie są luksusowe, oferują zakwaterowanie w bungalowach na wodzie, prywatne plaże i baseny, usługi łodzi dhoni (jako taksówki). Specyfika każdego z nich jest inna. Oferta hotelowa jest zróznicowana, zarówno dla rodzin z dziećmi w formule all inclusive, jak również dla osób uprawiających sport; gra w gofla, bilard, siatkówka, sporty wodne. Wiele hoteli posiada własne centra nurkowe, w których można wypożyczyć sprzęt oraz wziąć udział w lekcji nurkowania.

  Aktywności w wolnym czasie

  Istnieje kilka form aktywności na atolu Ari na Malediwach: 

  • wycieczki jachtem na sąsiednie wyspy, w tym bezludne;
  • oglądanie zachodu słońca na jachcie;
  • pikniki rybne na wyspach lokalnych mieszkańców;
  • romantyczna kolacja nad oceanem;
  • cały dzień relaksu na bezludnej wyspie w samotności;
  • spacery powietrzne, pozwalające docenić wyjątkowość atoli i piękno Oceanu Indyjskiego;
  • Spacer na wyspę Dhangethi - do centrum kulturalnego Ari Południowej, gdzie można obserwować rekiny rafowe, mureny, ryby Napoleona, żółwie i lilie morskie;
  • Spacer na atol Todo, słynący ze szkoły tańca malediwskiego, która organizuje pokazy w wielu hotelach na Ari.
  • sporty wodne jak: windsurfing, parasailing, dskutery wodne, banan

  Nurkowanie

  Na atolu znajduje się wiele miejsc do nurkowania, które należy wybrać w oparciu o swoje doświadczenie, zainteresowania i warunki indywidualne. Na przykład początkujący nurkowie nie powinni nurkować w miejscach z silnymi prądami.
  Rezerwat Fish Head przyciąga ciekawym podwodnym światem i rekinami. Maaya Thila, z tętniącą życiem florą, jest odpowiednia tylko dla doświadczonych nurków ze względu na silne prądy morskie. Orimas Thila słynie z kanionów i miękkich koralowców, a Panetone z grot i barakud.
  Istnieje również możliwość zobaczenia zatopionych statków - płaszczki żyją w pobliżu wraku Halaveli, węgorze żyją w Fesdu.
  Atol Rasdhoo z rybami młotami jest odpowiedni dla początkujących.
  Wycieczki na Atol Ari dają możliwość zrobienia wyjątkowych zdjęć pod wodą. Turkusowy ocean, żywa flora, śnieżnobiały piasek i tropikalna roślinność stanowią idealne tło dla egzotycznych sesji zdjęciowych.

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...