ładowanie...
Leć to Baa Atoll

Wycieczki to Baa Atoll

 • Bez wizy

Atol Baa na Malediwach jest uważany za jeden z największych w kraju. Składa się z kilkudziesięciu wysp, w większości niezamieszkałych. Część wysp jest zajęta przez hotele, część jest zamieszkana przez miejscowych, którzy żyją z rybołówstwa i wyrobu pamiątek - lakierowanych miniatur.

  Dojazd własny Baa atoll

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Baa Atoll

  • Język malediwski

  Pogoda

  Atol Baa można odwiedzić o każdej porze roku, ponieważ tutaj przez cały rok temperatura powietrza wynosi około +30 stopni. W okresie od maja do października występują deszcze, wiatr i fale, więc najlepszym czasem na relaks na Atolu Baa jest okres od listopada do lutego.

  Hotele

  Zasadniczo wszystkie hotele są sklasyfikowane jako 5-gwiazdkowe, są też czterogwiazdkowe z doskonałą obsługą. Jednym z najbardziej poszukiwanych hoteli w Baa Atoll na Malediwach jest Sonevafushi Resort & Spa i Coco Palm Dhuni Kolhu. Wszystkie mają własne bungalowy na wodzie, baseny i plaże.
  W niektórych hotelach turyści odpoczywają kameralnie na własnych plażach w odosobnieniu, gdzie często nawet trudno jest spotkać innych turystów.
  Nie ma tu rozrywki w postaci dyskotek i klubów. Infrastruktura koncentruje się na zacisznym wypoczynku, relaksujących zabiegach spa i nurkowaniu. Główny grupa docelowa to rodziny z dziećmi, pary, w tym te, które przyjechały na miesiąc miodowy, niezależni podróżnicy, entuzjaści nurkowania i sportowcy.
  Plaże są drobnopiaszczyste, obszar płytkiej wody jest duży, w wodzie mogą znajdować się fragmenty koralowców, ale plaże są z nich oczyszczone.

  Nurkowanie

  Turyści przyjeżdżają tu dla morza, podwodnej fauny i flory, wycieczek łodzią, luksusowych plaż i malowniczych miejsc. Wszyscy zajmują się tu nurkowaniem, a ci, którzy nigdy nie nurkowali ze sprzętem do nurkowania, biorą lekcje od doświadczonych instruktorów. Atol Baa ma kilka popularnych miejsc do nurkowania, choć snorkeling jest dostępny wszędzie. Nie brakuje tu raf koralowych i kolorowych ryb.

  Doświadczeni nurkowie preferują rafę Milaidoo, gdzie można pływać w jaskiniach z koloniami koralowców, Kakani Thila z rekinami rafowymi, papugorybami i zaroślami ukwiałów, Madi Finolhu z płaszczkami i niezwykłymi czarnymi koralowcami. Istnieją miejsca, w których często odwiedzają delfiny.

  UNESCO włączyło Baa do Światowego Rezerwatu Biosfery, więc unikalne naturalne miejsca nad i pod wodą są chronione z najwyższą starannością. Na atolu znajduje się rezerwat morski z dużą populacją rekinów wielorybich i mant.

  Rozrywka

  Wycieczki na Atol Baa są często kupowane przez nowożeńców lub tych, którzy chcą zorganizować ceremonię ślubną w luksusowym, naturalnym miejscu. Można tu wykonać niesamowitą sesję zdjęciową, zrelaksować się na bezludnych wyspach, obejrzeć wschód lub zachód słońca na jachcie i zjeść romantyczną kolację nad brzegiem morza.
  Dużym zainteresowaniem cieszy się wycieczka łodzią na bezludną wyspę Olkhugiri z kolorową tropikalną roślinnością i żółwiami jastrzębiowatymi.
  Wczasowicze z innych atoli często przyjeżdżają na Baa, ponieważ to tutaj odbywa się masowa migracja rekinów wielorybich i mant do laguny ok. Hanifaru. Spektakl ten można oglądać od lipca do listopada.

  Piękno Malediwów można naprawdę docenić podczas powietrznego spaceru, a taka możliwość oferowana jest w każdym hotelu na atolu.

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...