ładowanie...
Leć to Dhaalu Atoll

Wycieczki to Dhaalu Atoll

 • Bez wizy

Atol Dhaalu na Malediwach jest wciąż mało uczęszczany przez turystów. Znajduje się 5 km od Faafu, a Kudahuvadu jest uważana za kluczową wyspę - największą pod względem wielkości i populacji fauny i flory.

  Dojazd własny Dhaalu Atoll

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Dhaalu Atoll

  • Język malediwski

  Atol Dhaalu na Malediwach jest wciąż mało uczęszczany przez turystów. Długość atolu wynosi 38 km, liczba wysp to 46, z których niektóre są niezamieszkane. Z Male droga na atol Dhaalu zajmuje około 45 minut wodnosamolotem i kilka godzin promem. Ze względu na to atol jest głównie odwiedzany przez pary i nowożeńców.

  Pogoda

  Średnia temperatura powietrza i morza wynosi około +29 - +30 stopni i rzadko zmienia się przez cały rok, więc wakacje na plaży możliwe są tutaj o każdej porze roku. Najbardziej deszczowe miesiące to maj, październik-grudzień. Dla nurkowania lepiej przyjechać w pierwszych miesiącach wiosennych, kiedy widoczność pod wodą jest maksymalna.

  Dlaczego Atol Dhaalu?

  Atol został otwarty dla turystów stosunkowo niedawno ze względu na jego oddalenie od lotniska. Większość wysp z hotelami znajduje się na północy atolu.

  Środowisko tutaj nie różni się od innych wysp - piaszczyste plaże z dużym obszarem płytkiej wody, bujna roślinność, bogaty podwodny świat i luksusowe warunki życia.

  Jest to dobre miejsce do nurkowania, szczególnie dla początkujących nurków, którzy boją się schodzić głęboko. Łatwe do zobaczenia rafy koralowe znajdują się wzdłuż północno-wschodniej części atolu, a wewnątrz atolu nie ma raf blisko powierzchni, więc faunę można podziwiać tylko podczas snorkelingu.

  Nurkowanie i snorkeling

  Wyspa Velavaru oferuje dobre warunki do obserwacji kolorowych raf i żółwi, chociaż liczba tych ostatnich została znacznie zmniejszona z powodu dużej liczby turystów.

  Centra nurkowe oferują odwiedzenie miejsc z bogatym podwodnym światem, ale z silnymi prądami, więc tylko doświadczeni nurkowie mogą z tego skorzystać. Możliwe jest również odwiedzenie miejsc z zatopionymi statkami.

  Hotele i Rozrywka

  Hotele na atolu są w większości 4 i 5 gwiazdkowe. Niektóre z nich to bungalowy z prywatnym dostępem do plaży, basenu i ogrodu. Istnieją również bungalowy nad wodą, które dają poczucie przebywania na środku Oceanu Indyjskiego. Niektóre wyspy mają tylko 1-2 hotele, inne więcej. W każdym z nich można dostępna jest szaroka oferta spędzania wolnego czasu dopasowana do potrzeb gości.

  Wybrane atrakcje:

  • lekcje nurkowania;
  • wycieczki łodzią na najbliższe wyspy;
  • dzień na bezludnej wyspie;
  • rejs wodnosamolotem;
  • wędkarstwo dalekomorskie;
  • fotografia podwodna;
  • zabiegi spa;
  • romantyczna kolacja na plaży;
  • ceremonia ślubna.

  W zależności od pory roku i pogody na Atolu Dhaalu na Malediwach można obserwować delfiny, płaszczki, wieloryby, rekiny.

  Zabytki

  Na atolu Dhaalu znajdują się historyczne miejsca, co jest bardzo rzadkie. Na wyspach zachowały się ruiny świątyń buddyjskich. Na Kudahuvadu znajduje się starożytny meczet zbudowany z unikalnego muru z kamienia koralowego.

  Ze względu na duże zainteresowanie można odwiedzić wyspy, na których mieszka miejscowa ludność i produkuje pamiątki, lub stolicę kraju, Male.

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...