ładowanie...
Leć to Diffushi

Wycieczki to Diffushi

 • Bez wizy

Wyspa Dhiffushi na Malediwach jest niewielka. Znajduje się 37 km od stolicy Male i należy do atolu Kaafu. Nie jest to wyspa turystyczna. Mieszkają tu lokalni mieszkańcy, ostatnio powstają tutaj hotele budżetowe dla turystów indywidualnych.

  Dojazd własny Diffushi

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Diffushi

  • Język malediwski

  W Dhiffushi jest jeszcze kilka hoteli, średniej kategorii - 3 lub 4 gwiazdki. Można tu wypocząć z rodziną, w towarzystwie znajomych, w parach i samotnie, nie przepłacając za komfort. To dobre miejsce na poznanie Malediwów, które obala panujący stereotyp, że Malediwy są dostępne tylko dla osób zamożnych.

  Pogoda

  Pogoda w Dhiffushi przez cały rok pozwala na opalanie się i pływanie. Temperatura wody i powietrza utrzymuje się na poziomie około +29 przez cały rok.

  Plaże

  Podobnie jak w innych miejscach na Malediwach, plaże pokryte są złotym, drobnym piaskiem. Wejście do oceanu jest łagodne, z dużą strefą płytkiej wody. Niskie odpływy są tu bardzo odczuwalne, więc trzeba być przygotowanym na to, że przez jakiś czas woda odsunie się od brzegu o kilkadziesiąt metrów. Jest to dobra okazja do eksploracji otwartego dna, gdzie można obserwować różne zwierzęta, w tym małe kraby.
  Niedaleko wybrzeża znajduje się kanał z silnym prądem. Łodzie kursują wzdłuż niego do lokalnego molo. Na publicznych plażach zabronione jest rozbieranie się do bikini i ostentacyjne okazywanie uczuć. 

  Na wyspie nie występują rafy koralowe, zwłaszcza w pobliżu wybrzeża, ponieważ wymarły dawno temu. Można ograniczyć się do snorkelingu, ponieważ podwodna fauna jest bogata, istnieje możliwość zobaczenia płaszczek, rekinów, a nawet pływania z żółwiami morskimi.

  Wieczorem na plaży zapalany jest potężny reflektor, w świetle którego pływają duże ryby, które można nie tylko zobaczyć, ale także nakarmić.

  Rozrywka

  Bogata oferta spotów wodnych; kajaki, skutery wodne, sprzęt do surfingu i windsurfingu, wakeboard. Działają 2 centra nurkowe, które prowadzą lekcje nurkowania dla początkujących i wypożyczają sprzęt dla doświadczonych nurków. Baza nurkowa mieści się w Dhiffushi Beru.

  Wyprawy na bezludną wyspę, cieszą się dużym zainteresowaniem. Miłośnikom wędkarstwa oferuje się wieczorny lub poranny połów w oceanie, a po udanym połowie degustację złowionych ryb. Wycieczka łodzią z delfinami o zachodzie słońca jest również dużą atrakcją.

   

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...