loading...
Leć to Gaafu Alifu Atoll

Wycieczki to Gaafu Alifu Atoll

 • Bez wizy

Atol Gaafu Alifu to drugi co do wielkości atol znajdujący się na Malediwach, który słusznie uważany jest za króla całego archipelagu. Przybywający tu turyści mogą zachwycić się pięknem Oceanu Indyjskiego, stworzono dla nich wyjątkowe możliwości rekreacji.

  Dojazd własny Gaafu Alifu Atoll

   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...

  Do zobaczenia in Gaafu Alifu Atoll

  • Język malediwski

  Atol Gaafu obejmuje wiele wysp. Znajduje się około 400 kilometrów od stolicy wyspy, Male. Panują tu idealne warunki do uprawiania sportów na świeżym powietrzu, tenisa i siatkówki plażowej, żeglarstwa i narciarstwa wodnego, windsurfingu. Najwygodniejszym sposobem dotarcia tutaj jest wodnosamolot.

  Oprócz aktywności na świeżym powietrzu można tu pływać i opalać się, co ułatwia komfortowy klimat i ciepła, czysta woda.

  Plaże

  Plaże Atolu Gaafu Alifu są najpiękniejsze na Malediwach. Krajobrazy wybrzeża aż proszą się o strony katalogach reklamowych, a najczystszy biały piasek, błękitne morze bez granic, czyste bezchmurne niebo i obfitość bujnej zieleni dopełniają obrazu raju dla wczasowiczów.

  Wielu turystów lubi nurkować i polować. Jest tu co oglądać - lokalna topografia stale się zmienia, można zobaczyć unikalne jaskinie i rafy.

  Pogoda

  W całym kurorcie panuje klimat tropikalny. Woda w oceanie nagrzewa się do +27 stopni, a temperatura powietrza nigdy nie spada poniżej +30 stopni. Tutaj, podobnie jak na całych Malediwach, rok dzieli się na sezon turystyczny i porę deszczową. Idealny czas na zakup wycieczki na Atol Gaafu Alif to okres od grudnia do kwietnia.

  Atrakcje

  Wyjątkowa restauracja Ithaa znajduje się w pobliżu rafy koralowej pod wodą na głębokości 5 metrów. Jest pokryta przezroczystym szklanym dachem, dzięki czemu turyści mogą podziwiać morskie życie rafy koralowej podczas jedzenia. Pomieszczenie nie jest zbyt duże, jego powierzchnia wynosi nieco ponad 60 m2, co w zupełności wystarcza dla około 14 osób, aby komfortowo spędzić czas. Restauracja cieszy się dużym zainteresowaniem wśród turystów, więc wszystkie miejsca w niej są rezerwowane z wyprzedzeniem.

  • Restauracja pod wodą

  Terytorium atolu Gaafu Alifu od dawna ma status rezerwatu, ponieważ można tu znaleźć wiele rzadkich gatunków życia morskiego i zwierząt. W wodach oceanu żyją manty, można tu spotkać różne gatunki rekinów, ogromne ośmiornice i podziwiać świecące meduzy. Na licznych wyspach żyją latające lisy, preferujące dzienny tryb życia. Zewnętrznie są bardzo podobne do nietoperzy, tylko znacznie większe.

  • Rezerwat Przyrody

  W ostatnich latach przemysł turystyczny został mocno rozwinięty na Atolu Gaafu. Powstały tu komfortowe hotele, oferujące swoim gościom szeroką ofertę rekreacyjną. Terytorium hoteli jest wyposażone w strefy rozrywki, baseny ze słodką wodą, spa i restauracje serwujące dania kuchni lokalnej.

  Jak się tu dostać?

  Z Male można dostać się na atol samolotami lokalnych linii lotniczych. W około 55 minut turyści zostaną przewiezieni z międzynarodowego lotniska bezpośrednio do miejsca wypoczynku.

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...