ładowanie...
Znajdź opcji to Laamu Atoll

Wycieczki to Laamu Atoll

 • Bez wizy
 • Bez certyfikatu

Atol Laamu to najpopularniejszy kurort na Malediwach. Położony w centrum Malediwów, Laamu jest największym atolem na świecie. Całe jego terytorium jest prawie całkowicie zajęte przez rafy koralowe; we wschodniej części atolu tworzą one nawet liczne wysepki.

  Dojazd własny Laamu Atoll

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Laamu Atoll

  • malediwski język

  Laamu obejmuje 12 wysp zamieszkałych przez lokalnych mieszkańców. Miejscowa ludność zajmuje się rybołówstwem i rolnictwem. Terytorium jest aktywnie rozbudowywane turystycznie, powstają nowe hotele, rozwija się przemysł turystyczny, kwitnie handel pamiątkami wykonanymi z naturalnych materiałów, które chętnie kupują wczasowicze.

  Klimat

  Idealny czas na relaks to okres od listopada do maja, kiedy na atolu dominuje monsun północno-wschodni. Silne burze można zaobserwować tylko latem.
  Prawie przez cały rok temperatura powietrza nie spada poniżej + 27 stopni. Maksymalne opady występują od czerwca do listopada.

  Plaże 

  Kurort słynie z plaż z idealnie czystym piaskiem, w pobliżu których można obserwować skupiska tropikalnej roślinności. A bardzo blisko wybrzeża w wodach morskich wznoszą się nieprzeniknione zarośla najpiękniejszych raf koralowych. Obraz jest bardzo imponujący dla tych, którzy po raz pierwszy odwiedzili to miejsce.

  Bogata tropikalna przyroda skutecznie łagodzi letnie upały, zapewniając komfortowy relaks na plaży o każdej porze dnia. Tutejsze hotele, zaprojektowane w nowoczesnym stylu, zapewniają swoim gościom pełen komfort, jest tu wszystko, by dobrze się bawić i wypocząć.

  Aktywności na miejscu

  Unikalne połączenie nietkniętej przyrody i nowoczesnych hoteli jest uważane za charakterystyczną cechę wyspy Laamu. Obraz ten zachwyca wielu przybywających tu turystów.
  Miłośnicy sportów wodnych będą cieszyć się z takich aktywności jak:

  • nurkowanie;
  • snorkeling;
  • surfing;
  • wędkarstwo.

  Atol Laamu od dawna i zdecydowanie wybierany jest przez windsurferów. Można unosić się na falach morskich między ścianami naturalnych raf.
  W spokojnych lagunach interesujące jest obserwowanie lokalnej flory i fauny. Bardzo ciekawe jest obserwowanie mieszkańców wód morskich podczas pływania łodzią ze szklanym dnem.
  Doświadczeni i początkujący nurkowie mogą zapoznać się z podwodnymi jaskiniami pełnymi tajemnic, wszelkiego rodzaju przejściami, bogactwem kolorowych ryb i pięknych meduz.

  Jak się tu dostać?

  Na pobliskiej wyspie Cadhoo znajduje się lotnisko obsługujące lokalne linie lotnicze. Latają one tutaj prawie co godzinę. Stąd można dostać się na atol wygodną drogą lub skorzystać z taksówki wodnej. Czas podróży nie przekroczy półtorej godziny.
  Atol Laamu jest jednym z niewielu cudów Oceanu Indyjskiego. Przybywając tutaj, znajdziesz się w prawdziwym tropikalnym raju z niekończącym się błękitnym oceanem, wyjątkowym białym piaskiem i jasną zielenią roślin. Warto tu przyjechać, by zanurzyć się w morskich głębinach, podziwiać ich mieszkańców, poczuć szczyt błogości i całkowitego spokoju.

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...