loading...
Leć to Lhaviyani atoll

Wycieczki to Lhaviyani atoll

 • Bez wizy

Atol Laviani znajduje się 120 km od stolicy Malediwów, Male, i obejmuje ponad 60 małych wysp.

  Dojazd własny Lhaviyani atoll

   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...

  Do zobaczenia in Lhaviyani atoll

  • Język malediwski

  Jak się dostać na atol Laviani?

  Podróż z lotniska zajmie około 4-5 godzin łodzią i 40 minut skuterem wodnym.

  Klimat

  Pogoda na Atolu Laviani jest zawsze gorąca i słoneczna, z temperaturą powietrza +30, wody +29 stopni. Pory roku nie są odczuwalne ze względu na bliskość równika. Deszczowe dni występują od maja do czerwca, w środku jesieni, a od stycznia do marca prawie nie ma deszczowych dni, widoczność pod wodą jest doskonała, więc jest to najlepszy czas na fotografię podwodną i nurkowanie.

  Dlaczego Laviani?

  Laviani jest uważany za jeden z najlepszych atoli do nurkowania z setkami tropikalnych ryb, w tym mureny, rekiny. Nawet małe dzieci mogą tu uprawiać snorkeling, ponieważ w płytkiej wodzie występuje wiele kolorowych organizmów morskich.

  Atol przyciąga nowożeńców i zakochanych, którzy oczekują, że znajdą się w najbardziej malowniczych, zacisznych miejscach sam na sam ze sobą. Istnieją tutaj idealne warunki do zorganizowania ceremonii ślubnej, sesji zdjęciowych, pikników na niezamieszkanych wyspach. Niedaleko wyspy Kuredu znajduje się długa mierzeja białego piasku - najbardziej romantyczne miejsce na spacery o zachodzie słońca.

  Hotele

  Są tu hotele dla wymagających gości, a także opcje budżetowe według standardów Malediwów. Można wybrać hotele z własnym bungalowem lub willą, barem, basenem i plażą lub uproszczoną wersję ze wszystkim, czego potrzebujesz w pokoju, ale bez prywatnego basenu i plaży.

  Plaże

  Plaże z białym drobnym piaskiem, duże połacie płytkiej wody, palmy kokosowe zbliżające się do wody i turkusowe morze - to są lokalne plaże. W piasku mogą znajdować się fragmenty koralowców, ale najczęściej są one usuwane rano przez obsługę hotelową.

  Nurkowanie

  Na wyspie Kuredu można zobaczyć jaskinie z ukrywającymi się żółwiami, w kanale w pobliżu rafy Kuredu Express - rekiny. Niedaleko atolu Laviani na Malediwach znajduje się duma regionu - rafa w kształcie choinki, pod którą żyją duże żywe stworzenia oceaniczne, a brak prądów pozwala zobaczyć ją nawet początkującym nurkom. W pobliżu znajdują się również 2 zatopione statki, z których jeden jest widoczny z powierzchni wody.

  Rozrywka

  Hotele oferują wszystkie rodzaje połowów ryb- poranne, wieczorne, nocne, zwykłe i dalekomorskie. Jest to również świetna okazja do degustacji złowionych zdobyczy.
  Do nietypowych rozrywek zalicza się wyścig krabów, gdyż atol słynie z różnorodności gatunkowej krabów.
  W weekendy do hoteli przyjeżdżają z koncertami zespoły folklorystyczne, dzięki którym można dowiedzieć się nieco o lokalnych tradycjach i kulturze. Przywożą też egzotyczne pamiątki. Na wyspie Naifaru można również kupić unikalne ręcznie robione pamiątki. Na wyspie Kuredu oferują lekcje windsurfingu, golfa, żeglarstwa, a jeśli chcesz przejść na emeryturę, poczuć się jak jedyna osoba na świecie, możesz udać się na bezludną wyspę na cały dzień.

   

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...