loading...
Leć to Maafushi

Wycieczki to Maafushi

 • Bez wizy

Całkiem od niedawna ta niewielka wyspa zaczęła się rozwijać pod kontem turystyki. Znajdują się tu pensjonaty i niewielkie hotele ekonomiczne.

  Dojazd własny Maafushi

   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...

  Do zobaczenia in Maafushi

  • Język malediwski


  Wyspa Maafushi ma doskonałe warunki do wypoczynku na plaży, nurkowania, wycieczek.. Mieszkają tu lokalni mieszkańcy, więc turyści mają okazję nie tylko cieszyć się tradycyjnym pięknem Malediwów, ale także poznać kulturę i zwyczje lokalnej ludności. 

  Pogoda

  Dogodne warunki na wypoczynek na wyspie panują przez cały rok, ale najlepszy czas to okres od stycznia do marca, kiedy wilgotność jest minimalna, pogoda słoneczna, prawie nie ma deszczu i fal. Ponieważ większość turystów przyjeżdża tu na snorkeling na rafach koralowych, warto wybrać na to odpowiedni czas. Najbardziej spokojna i bezwietrzna pogoda w Maafushi panuje w styczniu - kwietniu i październiku. Temperatura powietrza nie spada poniżej +28 stopni.

  Hotele

  Lokalne hotele to dobre hotele ekonomiczne 2-4 gwiazdki, posiadające baseny i odpowiednią infrastrukturę turystyczną.  Oferują: windsurfing, nurkowanie, wycieczki łodzią, jazdę na rowerze, wędkowanie, snorkeling.
  Dostępne są opcje wyżywienia ze śniadaniem, ale można kupić artykuły spożywcze w sklepach Maafushi, gotować samodzielnie lub jeść w lokalnych kawiarniach i restauracjach, których jest tu całkiem sporo.
  W restauracjach Maafushi można skosztować dań kuchni narodowej, azjatyckiej i bardziej znanej europejskiej w rozsądnych cenach. W odległości spaceru od każdego hotelu znajduje się miejsce, w którym można zjeść lub coś przekąsić. 

  Plaże

  Na wyspie znajduje się kilka plaż. Wszystkie pokryte są drobnym białym piaskiem i mają łagodne zejście do wody. W piasku rzadko występują fragmenty koralowców, więc można pływać bez obuwia ochronnego. Istnieją oddzielne plaże dla turystów. Na plażach dla lokalnych mieszkańców nie można być ubranym w bikini i opalać się topless.

  Wycieczki

  Na wyspie jest wiele możliwości spędzania wolnego czasu:

  • wycieczki łodzią na inne wyspy, w tym niezamieszkane;
  • nurkowaniei podziwianie morskiej fauny i flory;
  • ​​​Parasailing to świetna opcja, aby zobaczyć piękno krajobrazu z lotu ptaka;
  • pływanie z płaszczkami, żółwiami, delfinami i rekinami wielorybimi;
  • łowienie ryb takich jak barakudy lub mieczniki;
  • rejs na wyspę Biyadu, gdzie można spacerować po lesie deszczowym, zobaczyć rzadkie gatunki drzew, kupić rękodzieło.
  • romantyczna sesja zdjęciowa

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...