ładowanie...
Leć to Noonu atoll

Wycieczki to Noonu atoll

 • Bez wizy

Atol Nunu znajduje się 150 km od lotniska Male i obejmuje ponad 70 wysp, z których tylko dwie, Medafushi i Funafaru, są zajęte przez hotele. Większość wysp jest niezamieszkana. Do kurortu można dostać się łodzią, promem lub samolotem. Ostatnia opcja jest najwygodniejsza, gdyż podróż trwa 45 minut. Stolicą atolu jest wyspa Manadhoo.

  Dojazd własny Noonu Atoll

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Noonu atoll

  • Język malediwski

  Atol Nunu przyciąga turystów urzekającą przyrodą i ciekawym nurkowaniem. Tutaj, na głębokości 15 m, znajduje się rafa koralowa Christmas Tree Rock w kształcie choinki, której mieszkańcami są mureny, płaszczki, rekiny i ryby Napoleon.

  Większość hoteli należy do kategorii "luksusowych". Są to bungalowy lądowe i wodne z prywatnym dostępem do oceanu. Wielu turystów odpoczywa w luksusowych hotelach z pierwszorzędnymi restauracjami, spa, kortami tenisowymi, i właśnie dla nich zbudowano lotnisko Maafaru, gdzie mogą zostawić prywatne samoloty. Turyści z ograniczonym budżetem mają również możliwość wypoczynku na Atolu Nunu na Malediwach, ale poza głównymi kurortami turystycznymi. 

  W przeciwieństwie do innych atoli, wyspy Nunu znajdują się w dużej odległości od siebie, lokalne głebiny zamieszkują różne gatunki ryb , które nie występują przy innych płytszych atolach. 

  Nurkowanie

  Lokalne hotele oferują własne szkoły nurkowania dla dzieci i dorosłych. Do dyspozycji wczasowiczów jest sprzęt najlepszych światowych marek. Ci, którzy ukończyli szkolenie, są przewożeni do najpopularniejszych miejsc nurkowych - Edu Faru, Orimas Thila, Christmas Tree Rock. 
  Najlepszy czas na nurkowanie to październik - maj, kiedy na Malediwach panuje pora sucha, minimalne wiatry i fale, odpowiednio, widoczność pod wodą jest maksymalna. Na atolu znajduje się wiele miejsc bez podwodnych prądów, które nadają się do nurkowania dla początkujących. Nocne nurkowania wokół wyspy Velidhoo są bardzo popularne i dozwolone tylko z instruktorem. Podwodny świat w świetle latarni wygląda zupełnie inaczej.

  W wolnym czasie

  Polecamy podwodną wideografię lub fotografię, jako idealną pamiątkę z podróży. Dla miłośników płytkiego nurkowania, odpowiedni będzie snorleking. Ci, którzy chcą łowić ryby, mogą łowić ryby morskie i być sam na sam ze sobą - na bezludnej wyspie. Nawiasem mówiąc, wielu nowożeńców przyjeżdża na Atol Nunu, dla których są oddzielne bungalowy, organizują romantyczne wieczory, wycieczki łodzią o zachodzie słońca i sesje zdjęciowe w najbardziej malowniczych zakątkach przyrody. Hotele oferują również bardziej znane rozrywki - tenis, siatkówkę, dyskoteki.
  Zabiegi spa są tu szczególnie pożądane, ponieważ odbywają się na plaży lub w bungalowach ze szklaną podłogą, przez którą można obserwować kolorowe ryby.
  Dla tych, którzy chcą poznać życie lokalnych mieszkańców, odbywają się wycieczki na wyspy lokalne, gdzie można kupić lokalne rękodzieło, zobaczyć zwyczajne życie mieszkańców.

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...