ładowanie...
Leć to Raa Atoll

Wycieczki to Raa Atoll

 • Bez wizy

Atol Raa jest dobrze znany romantycznym parom, rodzinom z dziećmi i entuzjastom nurkowania. Obejmuje 88 wysp, z których tylko 20% jest zamieszkanych. Wśród nich znajdują się ciekawe miejsca na wycieczki, na przykład Alifushi, gdzie budowane są łodzie dhoni, Kandolhudu, gdzie kwitnie rybołówstwo.

  Dojazd własny Raa Atoll

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Raa Atoll

  • Język malediwski

   

  Hotele

  Znajdują się tu najlepsze w kraju 4- i 5-gwiazdkowe hotele z luksusową infrastrukturą. Dużą uwagę przywiązuje się do prywatności gości, dlatego większość hoteli składa się z bungalowów, oddzielonych od siebie gęstwiną drzew. Wiele z nich posiada własną plażę, oddzielny dostęp do niej, basen, zielony dziedziniec. Popularne są również bungalowy na wodzie.

  Hotele oferują szeroką gamę zabiegów spa, z których wiele odbywa się w altanach na skraju pomostów, aby dać gościom poczucie przebywania na środku oceanu.

  Rozrywka

  Na atolu Raa w Male popularne jest nurkowanie, snorkeling, wszelkiego rodzaju sporty wodne i wycieczki łodzią. Hotele oferują również wycieczki:

  • na zamieszkane wyspy, gdzie miejscowi zajmują się handlem;
  • wycieczki łodzią po okolicy z wizytą na najbardziej malowniczych plażach niezamieszkałych wysp;
  • wędkarstwo dalekomorskie;
  • spacery po wodzie z delfinami;
  • Romantyczny piknik na bezludnej wyspie.

  Niektóre hotele oferują wycieczkę na wyspę Rasgetiimu, gdzie według legendy mieszkał król. Alifushi nadaje się na romantyczny piknik. Stolica atolu Ungufaaru zainteresuje miłośników wędkarstwa i kuchni rybnej.
  Uturumaafaru jest idealny dla romantycznych par. Tutaj można zatrzymać się na miesiąc miodowy lub przyjść do podwodnej restauracji, która tworzy iluzję bycia na dnie oceanu.

   

  Nurkowanie

  Atol Raa na Malediwach znajduje się obok atolu Baa, a oddziela je kanał Hani Kandu. Panują tu doskonałe warunki do nurkowania, zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych nurków. Za zewnętrznym grzbietem atolu jest dość głęboko, wewnątrz znajdują się płytkie płaskowyże, idealne do rozwoju koralowców. Na zachodzie Raa znajdują się dobre miejsca do wędkarstwa głębinowego i obserwacji pelagicznych.

  Najciekawsze miejsca nurkowe na Raa:

  • Jaskinie rafowe Milaidoo z koloniami gąbek i kolorowymi koralowcami;
  • Kakani-Thila i Digali-Khaa z podwodnymi krzakami ukwiałów, szarymi rekinami rafowymi, papugorybami;
  • Madi Finolhu z kolorowymi czarnymi koralowcami i mantami.

  Pogoda

  Bliskość równika zaciera różnice między porami roku. Zawsze panuje tu lato z temperaturą powietrza do +30 stopni i wodą do +29 stopni. W ciągu roku wskaźniki te mogą zmieniać się w jedną lub drugą stronę, ale nie więcej niż o 2 stopnie. Deszcz pada pod koniec jesieni i w maju.

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...