ładowanie...
Leć to South Male Atoll

Wycieczki to South Male Atoll

 • Bez wizy

Atol South Male należy do Malediwów na Oceanie Indyjskim. Składa się z 30 wysp, z których 17 to hotele, 10 jest niezamieszkanych, a 3 są zamieszkane przez lokalną ludność. Ludzie przyjeżdżają tu na nurkowanie, wakacje na plaży i romantyczne wycieczki.

  Dojazd własny South Male Atoll

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in South Male Atoll

  • Język malediwski

   

  Plaże

  Lokalne plaże należą do hoteli, jest na nich niewiele osób, ponieważ same hotele są małe. Plaże to drobny piasek przeplatany fragmentami koralowców na lądzie i w wodzie w pobliżu brzegu. Piasek jest regularnie przesiewany.
  Plaże otoczone są tropikalną zielenią, są też ustronne plaże dla mieszkańców niektórych bungalowów. Hotele oferują wycieczki na plaże bezludnych wysp w lagunie Rihiveli Beach, gdzie można być samemu przez cały dzień. Często z tej oferty korzystają nowożeńcy, którzy przyjeżdżają na miesiąc miodowy.

  Pogoda w South Male Atoll pozwala na relaks przez cały rok. Średnia temperatura morza wynosi +29 stopni, powietrza +30 stopni. Niski sezon trwa od lutego do maja i od września do listopada, kiedy występują wiatry, deszcze i fale.

  Nurkowanie

  Nurkowanie i snorkeling to najpopularniejsze aktywności wodne. Można nurkować z rurką w dowolnym miejscu, w tym na plażach hotelowych.
  Aby nurkować z akwalungiem, trzeba przejść szkolenie, dla którego istnieją centra nurkowe na prawie każdej wyspie. Południowy Atol Male na Malediwach przyciąga doświadczonych nurków, ponieważ znajdują się tam kanały z burzliwym prądem. Takie miejsca znajdują się w pobliżu jaskini Vadu, w Embudu Kandu, Embudu Canyon. Podczas dryfu można zobaczyć rekiny rafowe, żółwie, płaszczki.

  Dla początkujących pływanie kanałami jest niebezpieczne, ale dla nich są bardziej bezpieczne miejsca, w których można pływać wśród wraków statków, na rafach koralowych.
  Niedaleko atolu znajdują się rezerwaty morskie Guraidu-Kandu, Embudu-Kandu, które są interesujące do odwiedzenia bez nurkowania. Wśród malowniczych miejsc warto odwiedzić groty rafy Kandooma Thila, w jaskini koralowej Emboohoo Canyon, w pobliżu wyspy Hulhule, gdzie rozbił się statek Maldives Victory.
  Najlepsza pogoda do nurkowania w South Male Atoll na Malediwach jest od końca grudnia do początku lutego, kiedy widoczność pod wodą jest najwyższa. Jest to również najlepszy czas na fotografię podwodną.

  Atrakcje

  Główne atrakcje to sporty wodne, wycieczki łodziami, wędkowanie, surfing. Hotele oferują różne rodzaje rozrywki, więc kupując wycieczkę na Atol South Male, należy zapytać o to z wyprzedzeniem.
  Hotele na Atolu South Male nie oferują tradycyjnych wycieczek, ponieważ w stanie nie ma miast, które można by odwiedzić. Wyjątkiem jest stolica Male. Czasami turyści mogą odwiedzić wyspy, na których mieszka miejscowa ludność, zajmująca się produkcją pamiątek. Hotel może zorganizować romantyczny wypad - kolację przy świecach na plaży lub kolorową sesję zdjęciową. Na wyspach nie ma dyskotek i klubów, więc trzeba nastawić się na relaksujące wakacje w restauracjach lub spa.

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...