ładowanie...
Leć to Vavoo Atoll

Wycieczki to Vavoo Atoll

 • Bez wizy

Atol Vaavu obejmuje 5 zamieszkałych i 14 niezamieszkałych wysp. Znajduje się 65 km od Male i jest uważany za jeden z najlepszych do nurkowania. Infrastruktura turystyczna zaczęła się tu rozwijać w 1975 roku, a obecnie na atolu znajduje się kilka hoteli typu bungalow, jest też hotel dla rodzin z dziećmi. Przyjeżdżają tu zamożni ludzie, którzy doceniają wysoki poziom usług, doskonałe warunki życia i egzotyczne rozrywki.

  Dojazd własny Vavoo Atoll

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Vavoo Atoll

  • Język malediwski

   

  Z lotniska Male można tutaj dotrzeć promem, łodzią lub samolotem. Najdłuższy, ale najtańszy rejs promem trwa 5 godzin, a najszybszy i najdroższy rejs wodnosamolotem to 20 minut.

  Klimat

  Nie ma tu czegoś takiego jak wysoki sezon, ponieważ atol znajduje się w pobliżu równika. Wakacje trwaja tu cały rok, a do nurkowania lepiej wybrać miesiące zimowe, kiedy nie ma opadów, wiatru, a ocean jest tak spokojny, jak to tylko możliwe. W tym czasie widoczność pod wodą jest lepsza. Deszczowa pogoda jest typowa dla okresu od marca do października, ale najczęściej prysznice są krótkotrwałe i występują w nocy.

  Gdzie się zatrzymać
  Pokoje hotelowe należy rezerwować z wyprzedzeniem, ponieważ nie ma ich zbyt wiele i nie należą one do kategorii budżetowej. Są to bungalowy na lądzie i wodzie, restauracje, bary, baseny, centra SPA. Niektóre hotele mają animacje dla dzieci, można zostawić dziecko w klubie dla dzieci.

  Plaże

  Atol Vaavu, podobnie jak wszystkie inne, pokryty jest białym piaskiem. Plaże są regularnie czyszczone, piasek jest przesiewany, aby pozbyć się fragmentów koralowców. Wejście do wody jest gładkie, z dużą strefą płytkiej wody, która nagrzewa się do +29 stopni o każdej porze roku. Na plażach znajdują się przebieralnie, bary, leżaki, parasole, hamaki w cieniu palm.

  Nurkowanie

  Nurkowie przyjeżdżają tu z całego świata, ponieważ znajduje się tu najbogatszy podwodny świat, a dzięki podwodnym prądom można zobaczyć rzadkie dryfujące ryby. Vaavu jest odwiedzane przez turystów z innych atoli w ramach wycieczek safari. Wielu z nich przyjeżdża nie dla nurkowania, ale dla podwodnej fotografii lub wędkarstwa. To właśnie tutaj znajduje się znane na całym świecie miejsce do nurkowania Fotteyo-Kandu ze wspaniałymi rafami, różnymi rodzajami rekinów, barakudami i największymi płaszczkami na świecie.
  Istnieją miejsca do nurkowania dla zaawansowanych nurków i dla początkujących.

   

  Rozrywka

  Na Vaava można zarezerwować wycieczkę na bezludną wyspę, a nawet zostać tam przez jakiś czas na własną rękę. Istnieje możliwość wędkowania w nocy. Warto zapoznać się z życiem lokalnych mieszkańców, z których niektórzy żyją z robienia pamiątek, inni łowią ryby, jeszcze inni budują drewniane łodzie. Tych ostatnich można obserwować na wyspach Fulidhoo i Rakidu.

   

  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...