ładowanie...
Leć to Cala d'ore

Wycieczki to Cala d'ore

 • Bez wizy

Cala d'Or to miejscowość wypoczynkowa we wschodniej części Majorki w Hiszpanii. Początkowo była to wioska rybacka, która dzięki korzystnemu położeniu przekształciła się w popularną miejscowość. Turystów przyciąga kameralna atmosfera małych uliczek, niskich domów oraz luksusowych willi otoczonych zielenią. Tutaj nawet na plażach unosi się zapach igieł sosnowych, a w połączeniu z morskim powietrzem zapach ten korzystnie wpływa na układ nerwowy.

  Dojazd własny Cala d'ore

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Cala d'ore

  • Hiszpania
  • Język hiszpański

  Tutaj przyjeżdżają rodziny z dziećmi, nowożeńcy, osoby starsze i wszyscy, którzy cenią sobie spokojną atmosferę.

  Pogoda

  Sezon wysoki w miejscowości trwa od maja do października z maksymalną temperaturą powietrza w lipcu +32°C, a wody +26°C. W szczycie sezonu na Majorce jest gorąco, ale dzięki lasom sosnowym w Cala d`Or upały są łagodne.

  Plaże

  Tutaj można wybrać plażę według własnego gustu. Może to być przytulna i zamknięta przed innymi oczami zatoka, ukryta w gąszczu nadmorskiej roślinności. Może to być plaża z białym piaskiem i turkusową wodą – idealna na wypoczynek z dziećmi.

  Infrastruktura jest dobrze rozwinięta. Wszędzie znajdują się punkty wynajmu leżaków, parasoli oraz sprzętu wodnego. Są kawiarnie i bary, w których można zamówić napoje i bezpłatnie skorzystać z leżaków.

  Na plażach najbardziej popularne są zajęcia wodne: surfing, nurkowanie, wędkarstwo, narty wodne i skutery wodne. Można skorzystać z lekcji u profesjonalnego instruktora wraz z wypożyczeniem sprzętu.

  Popularne jest żeglarstwo i kajakarstwo.

  Również na Majorce, w Cala d`Or, warto wybrać się na ryby.

  Rzeczy do zrobienia

  Wybrzeże miejscowości składa się z zatok i zatoczek. Cumują tu śnieżnobiałe jachty różnych modeli, które tworzą niepowtarzalną, uroczystą atmosferę, którą romantycy wykorzystują do wyznawania swojej miłości.

  Restauracje, kawiarnie, sklepy oraz centra rozrywki skupiają się wokół zatoki Cala Glan. Dobrym miejscem na wieczorne spacery jest dzielnica Cala Ferrera, która jest cicha i spokojna. Tutaj można usiąść w kawiarni z widokiem na morze, rozkoszować się zapachem migdałów lub pojeździć na rowerze.

  Kompleks sportowy El Puerto II zainteresuje miłośników aktywnego wypoczynku. Oferuje odwiedzającym malownicze zatoczki, pola golfowe oraz korty tenisowe.

  Co warto zobaczyć?

  Najlepszą opcją na zwiedzanie jest wynajęcie samochodu. Dzięki temu w każdej chwili będzie można poruszać się według własnego uznania. Jeśli ktoś woli wycieczki zorganizowane, można je zarezerwować w dowolnym hotelu.

  Warto odwiedzić Mondrago Park – świetne miejsce do obserwacji ptaków, jazdy na rowerze i konno. Ciekawostką jest Smocza Jaskinia z największym podziemnym jeziorem w Europie. Tutaj można zobaczyć niesamowite widowisko - koncert muzyków w łódkach unoszących się na wodzie oświetlonej światłami. Dzięki mocnej akustyce muzyka w jaskini brzmi fantastycznie.

  Warto odwiedzić stolicę wyspy, Palmę, aby zobaczyć wspaniały pałac Almudaina, gotycką katedrę i akwarium z 700 gatunkami podwodnej flory i fauny Morza Śródziemnego.

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...