ładowanie...
Leć to Cala Millora

Wycieczki to Cala Millora

 • Bez wizy

Cala Millor to popularna hiszpańska miejscowość wypoczynkowa dla młodych ludzi oraz rodzin z dziećmi. Zawsze jest tu dużo ludzi, więc dla tych, którzy chcą cieszyć się ciszą i spokojem, nie jest to odpowiednie miejsce. Dla aktywnych sportowców, imprezowiczów, miłośników zakupów i wycieczek jest to wręcz idealny wybór.

  Dojazd własny Cala Millora

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Cala Millora

  • Hiszpania
  • Język hiszpański

  Na wschodnim wybrzeżu Majorki jest to najbardziej poszukiwana miejscowość, którą turyści wybierają. Malownicze zatoki, turkusowe morze i doskonała obsługa – to wszystko czego szukają. Znajdują się tu kluby nocne, bary, dyskoteki oraz restauracje. Na spragnionych wrażeń czekają wycieczki piesze, rejsy statkiem i wiele innych atrakcji.

  Gdzie się zatrzymać?

  Miejscowość Cala Millor na Majorce ma około 90 lat. W połowie lat 30. ubiegłego wieku powstały tu pierwsze hotele i od tego czasu rozwijana jest infrastruktura, skupiająca się na turystach o różnych gustach. Tutaj można zatrzymać się w luksusowych 5- i 4-gwiazdkowych hotelach. Istnieje możliwość wynajęcia willi z basenem lub apartamentu.

  Plaże

  Miejscowość posiada jedną dużą plażę miejską z szerokim pasem piasku, łagodnym wejściem do wody i płytką częścią. Na plaży jest wszystko, czego potrzeba - leżaki, parasole, przebieralnie, toalety oraz prysznice. Jest gdzie wypić koktajl i dobrze zjeść.

  Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą wypożyczyć sprzęt do snorkelingu, nurkowania, windsurfingu i odbyć lekcje pod okiem wyszkolonych trenerów. Istnieje możliwość przejażdżki na bananie, skuterem wodnym i latania na spadochronie za łódką. Na lądzie można grać w siatkówkę i piłkę nożną plażową.

  Jeśli komuś znudzi się leżenie nad wodą, można wybrać się na zakupy, spacerując promenadą z mnóstwem sklepów – również tymi z pamiątkami i barami.

  Im dalej od centrum plaży, tym miejsca są bardziej odosobnione, malownicze i mniej zaludnione, np. w pobliżu przylądka Punta d`Amer. Nie ma tam infrastruktury, ale woda jest najczystsza.

  Rozrywka

  20 km od Cala Millor znajduje się Targ Perłowy. W fabryce na Majorce prowadzona jest produkcja pereł  na skalę przemysłową. Można tu przyjechać z wycieczką lub udać się indywidualnie do sklepu fabrycznego.

  Główną atrakcją przyrodniczą miejscowości jest rezerwat przyrody Sa Punta de n’Amer. Popularne jest safari w zoo, podczas którego można zobaczyć zebry, żyrafy, małpy i drapieżniki w wybiegach.

  W sąsiednim Son Server zachował się kościół S`Eglesia Nova z kaplicą, wieżami obronnymi i posiadłościami w stylu klasycznej architektury wyspiarskiej Majorki.

  W Porto Cristo warto odwiedzić Smocze Jaskinie z gigantycznym podziemnym jeziorem, dokąd można wybrać się na wycieczkę łodzią. Neonowe oświetlenie i wyjątkowa akustyka dodają lochowi szczególnego uroku. Często odbywają się tu koncerty muzyki kameralnej.

  Spośród większych miast warto odwiedzić Palmę. Można tu zobaczyć wspaniałą katedrę, zamek Bellver, pałac Almudaina oraz udać się do akwarium. Warto odwiedzić także Valldemosa, przytulne miasteczko przypominające scenerię z bajki. Klasztor kartuzów, kościół św. Bartłomieja, panorama gór Tramuntana – tym wszystkim na co dzień cieszyła się słynna para kochanków J. Sand i F. Chopin.

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...