loading...
Leć to Calas de Mallorca

Wycieczki to Calas de Mallorca

 • Bez wizy

Calas de Mallorca to miejscowość wypoczynkowa zbudowana dla turystów w latach 60-tych ubiegłego wieku.

  Dojazd własny Calas de Mallorca

   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...

  Do zobaczenia in Calas de Mallorca

  • Hiszpania
  • Język hiszpański

  Informacje ogólne

  Jest to pagórkowaty obszar ze spokojnymi zatokami i malowniczymi lokalizacjami, do którego mogą przyjechać ludzie w każdym wieku. Ośrodek jest popularny wśród nowożeńców i rodzin z dziećmi.

  Cales de Mallorca położone jest na wschodnim wybrzeżu Majorki, pół godziny drogi od Palma de Mallorca. Nie ma tu zbytnio miejsc znaczących historycznie, ale w sąsiednich Felanitx i Manacor jest szansa zaspokoić swoje zainteresowanie miejscami historycznymi.

  Plaże

  W miejscowości są tylko trzy plaże, a każda ukryta jest w zatoce o skalistym brzegu. Skały chronią przed wysokimi falami i silnymi prądami, które są charakterystyczne dla terenów otwartych. Plaże są piaszczyste z drobnymi kamyczkami, a wejście do wody jest łagodne. W skałach znajdują się jaskinie, co jest szczególnie interesujące dla wczasowiczów. Jest to swego rodzaju „atrakcja” Cales de Mallorca.

  Na plażach jest wszystko, czego potrzeba, łącznie z wypożyczalniami. Snorkeling i nurkowanie są szczególnie popularne ze względu na czystość wody. Ponadto z atrakcji wodnych dostępna jest wypożyczalnia katamaranów, desek surfingowych, łodzi oraz sprzętu do nurkowania.

  Z hoteli na plaże trzeba będzie dojść ścieżkami lub wyznaczoną trasą. Może to powodować problemy dla matek z wózkami i osób starszych.

  Rozrywka

  Malownicza okolica przyciąga miłośników pięknych widoków. Linię brzegową można podziwiać także od strony morza podczas rejsu statkiem po Porto Cristo.

  Calas de Mallorca pod względem rozrywkowym jest bardziej przeznaczona na relaksujące wakacje. Są restauracje i bary oraz kilka klubów nocnych. Jeśli ktoś chce się dobrze bawić, trzeba udać się do Porto Cristo lub Sa Coma, gdzie życie nocne jest bardziej aktywne.

  Zajęcia dla dzieci dostępne są wyłącznie w hotelach.

  Aby zwiedzać okolicę i podróżować na duże odległości po wyspie, warto wypożyczyć samochód.

  Wycieczki

  Wypoczywając z dziećmi i młodzieżą, zdecydowanie warto wybrać się do Palma de Mallorca. Tutaj ciekawie będzie zobaczyć gotycką katedrę, stare dwory i malownicze place otoczone palmami.

  W parku Marineland jest wiele rozrywek z udziałem ptaków i zwierząt. Można pływać z delfinami lub karmić papugi. Wielbicieli wodnych atrakcji zainteresuje Western Water Park, w którym można także wziąć udział w pokazach kowbojów i obejrzeć występ z ptakami drapieżnymi. Podwodny świat mórz i oceanów można zobaczyć w akwarium, w którym żyją podwodni mieszkańcy z całego świata, od kolorowych koralowców po rekiny i gigantyczne żółwie.

  Z podróży morskich można wybrać rejs wzdłuż wybrzeża wyspy z piknikiem i przystankiem w najbardziej malowniczych zatokach lub wycieczkę na wyspę Ibiza – centrum życia klubowego w Europie.

  Można odwiedzić fabrykę pereł, zwiedzić jaskinie Ams ze stalaktytami o nietypowych kształtach lub obejrzeć film w jedynym na świecie podziemnym kinie.

   

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...