ładowanie...
Leć to Cambrils

Wycieczki to Cambrils

 • Bez wizy

Wycieczki do Cambrils można śmiało polecić tym, którzy szukają malowniczej i spokojnej hiszpańskiej miejscowości wypoczynkowej dla rodzin z dziećmi. Dawna wioska rybacka położona 120 km od Barcelony, w ostatnich dziesięcioleciach stała się jednym z najlepszych miejsc na rodzinne wakacje.

  Dojazd własny Cambrils

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Cambrils

  • Hiszpania
  • Język hiszpański

  Informacje ogólne

  Położone na wybrzeżu Morza Śródziemnego, w samym sercu Costa Dorada, Cambrils posiada dobrze rozwiniętą infrastrukturę i duże piaszczyste plaże. Ich łączna długość przekracza 10 km. W mieście wyróżniają się dwa najciekawsze rejony turystyczne - pełen jachtów port oraz stare miasto z wąskimi uliczkami, XIV-wieczną wieżą strażniczą i muzeum rolnictwa. Chłód w upalny dzień można znaleźć w dwóch parkach, a najlepsze sklepy i butiki znajdują się za mariną. Głównymi atrakcjami kurortu są Sama Park z malowniczym pałacem i zamkiem Villa Fortuna. Miłośnicy starożytności powinni odwiedzić ruiny rzymskiej osady Llosa, pozostawionej przez ludzi w IV wieku.

  Klimat

  W Cambrils nie ma ani zimna, ani wyczerpującego tropikalnego upału. Latem temperatura powietrza rzadko przekracza +27-28 °С, zimą nie spada poniżej +12-13 °С. Sezon pływania rozpoczyna się w maju, ale najlepszym czasem na wizytę jest lipiec-sierpień. Do końca września temperatura wody wynosi +24-25 °С, a sezon pływania kończy się w październiku.

  Opcje wypoczynku

  Wszystkie 9 plaż Cambrils jest oznaczone niebieską flagą, znakiem jakości, który wskazuje na nienaganną czystość wody i piasku. Bardzo łagodne zejście do wody sprawia, że są idealne dla dzieci. Oprócz standardowych leżaków i parasoli plaże wyposażone są w prysznice, toalety, kosze na śmieci, a na plażach L`Ardiaca i Llosa znajdują się falochrony, które dodatkowo zapewniają bezpieczną kąpiel maluszków.

  Największe plaże miasta – Prat d`En Flores i Vilafortuna – wybierają surferzy. Często są tam dobre fale. Inne sporty wodne w Cambrils obejmują windsurfing i kitesurfing, nurkowanie, narty wodne, żeglarstwo i wędkarstwo.

  W pobliżu miasta znajduje się kilka klubów golfowych. Podczas gdy dorośli fani arystokratycznej zabawy będą wbijać piłki do dołków, dzieci będą mogły pobawić się na placach zabaw. Na terenie parku rozrywki Port Aventura, który jest uważany za jeden z największych, nie tylko na wybrzeżu Costa Dorada, ale w całej Hiszpanii, znajdują się trzy pola golfowe.

  Dobra lokalizacja Cambrils sprawia, że jest to dobry punkt do zwiedzania regionu. Najczęściej turyści wybierają się na wycieczki do sąsiednich miast Salou i La Pineda lub do słynącego z wina regionu Priorat.

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...