ładowanie...
Leć to Ca'n Picafort

Wycieczki to Ca'n Picafort

 • Bez wizy

Can Picafort to miejscowość na północy hiszpańskiej wyspy Majorka. Znajduje się 10 km od Alcudii. Wcześniej była to wioska rybacka, która stopniowo stała się popularnym miejscem wypoczynkowym. Przyciąga miłośników spokojnej atmosfery, piaszczystych plaż i czystej wody. Przyjeżdżają tu rodziny z małymi dziećmi oraz osoby starsze.

  Dojazd własny Ca'n Picafort

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Ca'n Picafort

  • Hiszpania
  • Język hiszpański

  Plaża

  Linia brzegowa Can Picafort na Majorce ma około 5 km długości. Część pokryta jest piaskiem i ma łagodne wejście do wody, część pokryta jest kamieniami na brzegu i w wodzie. Ale woda jest wszędzie czysta, co stwarza dobre warunki do snorkelingu. Tutaj oprócz różnych gatunków ryb można zobaczyć skorupiaki i płaszczki.

  Na plaży znajduje się wszystko, co potrzebne do wygodnego i bezpiecznego spędzania czasu - leżaki, parasole, przebieralnie, toalety, punkt pierwszej pomocy, wieże ratunkowe oraz wypożyczalnia sprzętu do nurkowania i snorkelingu.

  Obok plaży znajduje się promenada pełna barów, restauracji, kawiarni i sklepów. Atrakcje obejmują narty wodne, windsurfing, rejsy katamaranem i łodzią.

  Na zaciszne wakacje odpowiednia jest północna strona plaży z szeroką linią brzegową i minimalną liczbą ludzi.

  Rzeczy do zrobienia

  W Can Picafort nie ma hoteli 5-gwiazdkowych. Można jednak zatrzymać się w komfortowych hotelach cztero- lub trzy-gwiazdkowych, które oferują wysoki poziom usług. W każdym hotelu można zarezerwować wycieczkę do najbliższych miast lub miejsc przyrodniczych, ponieważ w samym mieście jest ich niewiele. Nie ma tu dyskotek i klubów nocnych, dlatego młodym ludziom proponuje się wycieczki do sąsiedniej Alcudii lub Playa de Muro.

  Alcudia to miasto położone najbliżej Can Picafort. To idealne miejsce dla miłośników starożytności. Zachowały się tu ruiny starożytnej twierdzy z XIII wieku, średniowieczne domy, kościół św. Jauma w stylu gotyckim. Znajduje się tu także Park Przyrody S`Albufera z ogromną liczbą ptaków wędrownych – świetne miejsce do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej.

  Można odwiedzić Palmę – główne miasto Majorki, zobaczyć arcydzieła architektury – Katedrę i Pałac Almudaina, zwiedzić podwodny świat Morza Śródziemnego w Akwarium lub przejechać się starym pociągiem w Soller.

  Z Can Picafort łatwo jest dostać się do jaskiń Arta, Arms, Dragon, zatoki Sa Calobra. Dla wspaniałej panoramy i zachodu słońca warto wybrać się na Przylądek Formentor, a dla bajecznej atmosfery – do przytulnej, malowniczej Valldemosa.

  W zachodniej części Majorki, niedaleko Gór Tramuntana, znajdują się luksusowe Ogrody Alfabia. Jest to świetne miejsce na spacery alejkami pomarańczowymi i cytrynowymi, wśród zarośli śródziemnomorskich sosen i palm wachlarzowych, stawów, kanałów i fontann w stylu arabsko-mauretańskim. Znajduje się tu także dwór, w którego architekturze znajdują się elementy stylu barokowego, gotyckiego, mauretańskiego.

  Majorka ma wiele wyjątkowo pięknych plaż. Warto zobaczyć Banyalbufar ze stromymi klifami schodzącymi prosto do wody, nie mniej malownicze Cala Pi, Cala Gran, Es Trenc.

  Ciekawą plażą jest Cala Figuera z górską rzeką, sosnami i palmami na wysokich wzgórzach oraz dużą ilością jeżowców w wodzie.

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...