ładowanie...
Leć na Ibizę

Wycieczki na Ibizę

 • Bez wizy

Ibiza położona jest na skrzyżowaniu szlaków handlowych i wojskowych, dlatego wyspa niejednokrotnie zmieniała właścicieli, co odbiło się na kuchni i tradycjach miejscowej ludności. Uważana jest za raj dla młodych ludzi, którzy przyjeżdżają tu dla hałaśliwych klubów nocnych, dyskotek na plaży i surfingu. Jednak nie jest to jedyny powód, dla którego wycieczki na Ibizę cieszą się tak dużą popularnością.

  Dojazd własny Ibiza

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Ibiza

  • Hiszpania
  • Język hiszpański

  Raj dla młodych i nie tylko

  Wakacje na Ibizie nie ograniczają się do tańca na plaży i zakupów. Czas oszczędził wiele bezcennych zabytków arcydzieł architektury. Nad miastem wznosi się zamek zbudowany przez Arabów – doskonale zachowany przykład kultury mauretańskiej. Na górze znajduje się starożytna twierdza, z której roztacza się panoramiczny widok na morze i miasto. Urlopowicze powinni również zwrócić uwagę na Katedrę Najświętszej Marii Panny Śnieżnej - żywy przykład stylu barokowego. Dobrze zachowana jest także nekropolia fenicka, która ma ponad 2,5 tysiąca lat.

  Wśród kwartałów Starego Miasta, w budynku z XVII wieku, mieści się muzeum sztuki współczesnej, w którym zwiedzający mogą znaleźć odważne instalacje i oryginalne wystawy.

  Nawet po zakończeniu sezonu kąpielowego wyspa nigdy nie jest całkowicie pusta. Wynika to z popularnych wycieczek gastronomicznych i możliwości pieszych wędrówek. Można tu skosztować zarówno klasycznych dań kuchni hiszpańskiej, jak i dań przygotowanych według przepisów kuchni afrykańskiej, arabskiej, śródziemnomorskiej czy balearskiej. Koneserów wypoczynku na świeżym powietrzu zainteresują rezerwaty, w których można przyjrzeć się rzadkim ptakom w ich naturalnym środowisku, zobaczyć słone jeziora i podziwiać dziewicze piękno wyspy. Na miłośników outdooru czekają szkoły surfingu i doskonałe miejsca do nurkowania.

  Ibiza z dziećmi

  Wycieczka na Ibizę to także świetny wybór dla rodzin z dziećmi. Na wyspie znajduje się wiele plaż z łagodnym zejściem do wody, bogaty wybór placów zabaw oraz hotele przyjazne rodzinom.

  Młodych gości wyspy warto zabrać do Akwarium Cap Blanc, parków wodnych, delfinarium, parków rozrywki, ogrodów zoologicznych i parku safari.

  Dzieciom z pewnością przypadnie do gustu wędkowanie morskie lub rejs jachtem.

  Ważne!

  Rząd Balearów wprowadził dekret z mocą ustawy 1/2020 z dnia 17 stycznia przeciwko nadmiernej turystyce w celu poprawy jakości obszarów turystycznych, mająca na celu zwalczanie upijania się w Playa de Palma, Magaluf i Ibiza. Ustawa ta obejmuje ograniczenie spożycia napojów alkoholowych, co oznacza, że hotel możne bezpłatnie podać klientom tylko 3 napoje alkoholowe podczas posiłków (obiad, kolacja); dodatkowe napoje klient możne dokupić za pieniądze w barze.

   

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...