ładowanie...
Leć to La pineda

Wycieczki to La pineda

 • Bez wizy

La Pineda to jedno z najlepszych miejsc na rodzinne wakacje nie tylko w Katalonii, ale w całej Hiszpanii, przyciągające turystów spokojną atmosferą i najczystszym Morzem Śródziemnym

  Dojazd własny La pineda

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in La pineda

  • Hiszpania
  • Język hiszpański

  Informacje ogólne

  Choć położona 100 km od Barcelony, La Pineda jest stosunkowo młodą miejscowością wypoczynkową, pod względem infrastruktury nie ustępuje kurortom z dłuższą historią. Znajdują się tu liczne hotele, kawiarnie i sklepy, atrakcje i płytkie baseny dla dzieci, parki, kompleks sportowy EuroSport, ale głównym centrum rozrywki miasta jest ogromny park wodny Aquapolis. Na 110 tysiącach metrów kwadratowych jego terytorium znajdują się zjeżdżalnie i baseny dla wszystkich grup wiekowych, delfinarium i zoo.

  Bliskość słynnego parku rozrywki Port Aventura stanowi dodatkową atrakcję dla wypoczynku w miejscowości La Pineda. Wycieczka do niego zajmie nie więcej niż 15 minut.

  Klimat

  Klimat śródziemnomorski jest tu szczególnie łagodny. W najgorętszych miesiącach  lipiec-sierpień dzienna temperatura powietrza nie przekracza +27-28 ° С. Ze względu na obfitość terenów zielonych upał praktycznie nie jest odczuwalny. Sezon kąpielowy trwa od czerwca do końca września, a temperatura wody waha się od +21 do +24°C.

  Plaża

  Wszystkie miejskie plaże charakteryzują się idealnie płaską piaszczystą powierzchnią i łagodnym zejściem do morza. Linia brzegowa w La Pineda została wyróżniona nagrodą Błękitnej Flagi, świadczącej o nienagannym stanie środowiska.

  Do najpopularniejszych plaż należą:

  • Rako to dobrze wyposażona plaża o szerokości około 80 metrów, wybierana przez surferów
  • La Pineda to zatłoczona plaża z mnóstwem kawiarni, restauracji i parkiem
  • Els Prats, gdzie morze jest zawsze spokojne dzięki obecności falochronu

  Aktywny wypoczynek

  Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą uprawiać windsurfing, nurkować, łowić ryby oraz spacerować promenadą. Dla dzieci zbudowano dziesiątki placów zabaw, otwarto kluby dla dzieci, a w hotelach pracują animatorzy. Dorośli też nie będą się nudzić. W rejonie promenady Pau-Casals wieczorami czekają na nich nocne kluby i dyskoteki. Wielbicieli turystyki edukacyjnej zainteresują wycieczki do sąsiednich miast - Tarragony i Vila-seca, gdzie znajdują się starożytne rzymskie zabytki.

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...