ładowanie...
Leć to Lloret de Mar

Wycieczki to Lloret de Mar

 • Bez wizy

Lloret de Mar to miejscowość wypoczynkowa w hiszpańskim regionie Costa Brava. Jest czyste morze, malownicze plaże otoczone zabytkowymi budynkami, wiele dyskotek, barów, klubów, które przyciągają aktywną młodzież z wielu krajów.

  Dojazd własny Lloret de Mar

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Lloret de Mar

  • Hiszpania
  • Język hiszpański

  Pogoda

  Miejscowość jest chroniona przed wiatrami przez klify zbliżające się do brzegu. Rzadko zdarzają się tu wysokie fale, a klimat jest łagodniejszy niż w innych hiszpańskich kurortach. Sezon plażowy może rozpocząć się w maju i zakończyć w październiku. Temperatura wody w Lloret de Mar w miesiącach letnich sięga +24 stopni.

  Plaże

  Miejscowość obejmuje kilka piaszczystych plaż i teren parku wodnego Lloret de Mar. Wszystkie posiadają infrastrukturę plażową, place zabaw do gier zespołowych, wypożyczalnię łódek, kajaków i katamaranów. Bezpośrednio na plaży można wziąć lekcje nurkowania, surfingu lub wybrać się na wycieczkę łodzią wzdłuż wybrzeża.

  Miejsca warte zobaczenia

  Zabytki można oglądać bez konieczności opuszczania plaży. Jednym z symboli miasta jest rezydencja Bloku Przemysłowego, zwanego szerzej „Zamkiem na Plaży”. Został zbudowany w latach 40-tych ubiegłego wieku, zanurzony w zieleni klifu, a z jego okien roztacza się panorama miasta i akwenu.

  Na przeciwległym klifie znajduje się taras widokowy z widokiem na Morze Śródziemne. Można do niego dojść bezpośrednio z plaży. Postać żony rybaka na skale to także symbol miejscowości Lloret de Mar. Ona, niczym kopia barcelońskiej fontanny Canalet przy bulwarze Lloret de Mar, ma spełniać cenione pragnienia urlopowiczów. W Centrum Kultury Verdaguer można poznać starożytną historię regionu. Tutaj gromadzone są eksponaty z 250 roku p.n.e.

  Wycieczki

  Odpoczywając w Lloret de Mar, koniecznie trzeba odwiedzić kolorową Barcelonęi zobaczyć:

  • Park Güell
  • Arcydzieła architektury Gaudiego - domy Mila i Batllo
  • Tajemnicze uliczki Dzielnicy Gotyckiej
  • Miasto nocą z wysokości góry Tibidabo
  • Wyjątkową architekturę Sagrada Femeli

  Również trzeba zrelaksować się na plaży Barceloneta!

  Z Lloret de Mar w Hiszpanii można wybrać się na rejs statkiem po wybrzeżu Costa Brava, odwiedzić kilka miast oraz zobaczyć malownicze zatoki i laguny.

  Ponadto w hoteli Lloret de Mar oferowane są wycieczki do górskiego klasztoru Montserrat, na bitwy rycerskie w średniowiecznym zamku w Tordera i kolację w restauracji Lloret de Mar z zapalającymi tańcami flamenco.

  Dla wielbicieli ekscentrycznego S. Dali organizowane są wycieczki z Lloret de Mar do teatru-muzeum artysty w jego rodzinnym Figueres, zamku w Pubol i apartament-muzeum w Port Lligat.

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...