loading...
Leć to Paguera

Wycieczki to Paguera

 • Bez wizy

Ta malownicza, bardzo czysta i przytulna miejscowość na Majorce przyciąga różnych turystów. Jest tu rozrywka zarówno dla młodych ludzi, jak i rodzin z dziećmi. Cechą charakterystyczną miejscowości Paguera są prawdziwie luksusowe plaże, a dobre położenie sprawia, że jest to dobry punkt wypadowy na wycieczki.

  Dojazd własny Paguera

   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...

  Do zobaczenia in Paguera

  • Hiszpania
  • Język hiszpański

  Informacje ogólne

  Miejscowość położona jest w południowo-zachodniej części Majorki, nad brzegiem morza. To tylko 35 km od międzynarodowego lotniska. W przeszłości Paguera była jedną z wiosek rybackich, ale dziś jest pełna kawiarni, restauracji, sklepów i hoteli. Wśród hoteli w Paguera wyróżniają się wspaniałe 4-5-gwiazdkowe kompleksy, takie jak położony tuż nad wodą Petit Cala Fornells, otoczony ogrodami Secrets Mallorca Villamil z dwoma odkrytymi basenami czy Seramar Sunna Park ze spa. W Paguera znajdują się popularne hotele z centrami zdrowia i fitness, basenami i restauracjami. Niektóre hotele skierowane są do osób dorosłych, inne do rodzin z dziećmi, dlatego łatwo jest znaleźć odpowiednią opcję noclegu.

  Za serce miejscowości uważany jest bulwar ciągnący się wzdłuż wybrzeża. To właśnie tutaj mieszczą się najlepsze restauracje, bary i butiki. Dla młodych ludzi i miłośników życia nocnego dyskoteki i kluby nocne otwierają swoje drzwi po zachodzie słońca. W Paguera znajduje się także kilka punktów wynajmu motocykli, skuterów, samochodów i rowerów, biuro informacji turystycznej oraz spa. Dobrze rozwinięta sieć komunikacyjna łączy miejscowość ze stolicą wyspy. Wystarczy 30 minut, aby znaleźć się w Palma da Mallorca.

  Klimat

  Podobnie jak inne miejscowości Majorki, Paguera czeka na turystów od maja do października. Deszcze są w tym czasie niezwykle rzadkie, temperatura powietrza + 25-30 C, wody od + 22-23 C (maj, październik) do +26 C (lipiec- Wrzesień).

  Opcje wypoczynku

  Goście miejscowości mają do wyboru trzy piaszczyste, piękne i bardzo czyste plaże oznaczone Błękitną Flagą, a mianowicie:

  • Playa de Palmira - największa i najlepiej wyposażona plaża o długości 600 m, z leżakami, parasolami i łagodnym zejściem do wody. Ze względu na płytką wodę w pobliżu wybrzeża i brak fal, Playa de Palmira jest bardzo popularna wśród rodzin z dziećmi.
  • Playa de Tora - ta centralna plaża o długości 0,5 km oferuje mnóstwo rozrywek, w pobliżu kawiarni, placu zabaw i parku linowego.
  • Playa de la Romana - niewielka (o połowę mniejsza od Playa de Palmira), plaża jest szczególnie malownicza.

  Miłośnikom połączenia wypoczynku na plaży z aktywnością fizyczną oferowana jest jazda na nartach wodnych, windsurfing, gra w tenisa i golfa. Popularne są także rejsy statkiem, które pozwalają podziwiać naturalne piękno małych wysp. Malownicze okolice miejscowości można zwiedzać spacerując i jeżdżąc na rowerze, po czym można zrelaksować się w spa. Miłośnicy turystyki edukacyjnej powinni udać się do Palma de Mallorca, Ogrodów Alfabia, Smoczych Jaskiń i innych atrakcji, zamawiając wycieczkę lub wypożyczając samochód.

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...