ładowanie...
Leć to Palma de Mallorca

Wycieczki to Palma de Mallorca

 • Bez wizy

Palma de Mallorca położona jest w przytulnej zatoce w pobliżu północnego wybrzeża Afryki, w zachodniej części Morza Śródziemnego. Port został założony przez Rzymian ponad dwa tysiące lat temu i przez całą swoją historię był częścią różnych krajów, które próbowały zdobyć to strategicznie ważne miasto. Wpływ różnych kultur dał początek niepowtarzalnemu charakterowi architektonicznemu Palma de Mallorca i ukształtowaniu się lokalnej kuchni, która łączy dania arabskie z klasycznymi hiszpańskimi tradycjami kulinarnymi.

  Dojazd własny Palma de Mallorca

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Palma de Mallorca

  • Hiszpania
  • Język hiszpański

  Opcje wypoczynku

  Wakacje w Palma de Mallorca są często wybierane przez turystów, którzy chcą połączyć wakacje na plaży z ekscytującymi programami wycieczek. Katedra La Seo góruje nad miastem majestatyczną bryłą, której budowa trwała kilka stuleci. W pobliżu znajduje się Pałac Almudaina, dobrze zachowany zabytek kultury mauretańskiej. Starożytne kościoły, pałace, klasztory i forty czekają na gości miasta, którym historia i architektura nie są obojętne.

  Czyste i spokojne morze, zadbane plaże z białym piaskiem, bezpieczne wejście do wody przyciągają rodziny z dziećmi i osoby starsze. Specjalnie na kręte górskie trasy Sierra de Tramontana biegacze i rowerzyści wybierają się do Palma de Mallorca. Miłośnicy niezwykłości i tajemniczości powinni odwiedzić Smocze Jaskinie, gdzie nad powierzchnią podziemnego jeziora odbywa się jeden z najbardziej niezwykłych pokazów świetlnych i muzycznych.

  Rozrywka

  W stolicy Balearów znajduje się jedno z najlepszych oceanariów w Europie, w którym można obserwować mieszkańców głębin morskich. Ciekawostką dla dzieci będzie obejrzenie pokazu z delfinami i fokami w parku rozrywki Marineland.

  Spacer Paseo de Born to świetny sposób, aby połączyć zakupy z wizytą w kawiarni i jednocześnie stać się uczestnikiem uroczystych procesji, które uwielbiają mieszkańcy miasta. Wycieczki do Palma de Mallorca zainteresują miłośników spektakularnych zawodów. Co roku pod koniec lata w zatoce odbywają się regaty żeglarskie, na które przybywają goście z całego świata. W tym czasie letnią rezydencję odwiedza rodzina królewska, której członkowie zawodowo zajmują się tym sportem.

  Stolicę archipelagu można odwiedzić o każdej porze roku. Nawet po zakończeniu sezonu plażowego, jest tu ciepło, a turyści mogą poświęcić czas na wycieczki i wędrówki.

  Kuchnia

  Kuchnia Balearów jest różnorodna. Ludzie lubią tu jeść różnorodnie i pod dostatkiem. Kiełbaski, gęste zupy, mięsa i ryby są bogato doprawiane przyprawami. Ciasta są tak dobre, że wielu gości zabiera je do domu. Winiarze z Majorki starają się zaskakiwać klientów wyrazistymi smakami i bogatym wyborem trunków, a także ciekawym designem butelek.

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...