ładowanie...
Znajdź opcji to Palmanova

Wycieczki to Palmanova

 • Bez wizy

Palmanova, słusznie uważana jest za jedną z najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych nie tylko na Majorce, ale w całej Hiszpanii. Przyciąga miłośników spokojnych, wyważonych wakacji. Chętnie przyjeżdżają tu rodziny z dziećmi i starsi turyści. Na gości Palmanova czekają nie tylko piękne, przestronne plaże i nowoczesne hotele, ale także liczne rozrywki dla osób w każdym wieku. Od parków wodnych i placów zabaw po bary i sklepy z pamiątkami.

  Dojazd własny Palmanova

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Palmanova

  • Hiszpania
  • Język hiszpański

  Informacje ogólne

  Miasto położone jest na wybrzeżu Morza Śródziemnego, niedaleko międzynarodowego lotniska i stolicy Palma de Mallorca. Można do nich dotrzeć w zaledwie 20 minut. Choć Palmanova jako miejscowość wypoczynkowa w Hiszpanii znana jest już od lat 60. XX wieku, międzynarodową popularność zyskała dopiero w pierwszej dekadzie XXI wieku. Dlatego w hotelach dominują nowo wybudowane kompleksy hotelowe o śnieżnobiałych fasadach, ogromnych basenach zewnętrznych i nowoczesnych wnętrzach pokoi. Turyści mogą wybierać pomiędzy luksusowymi 5-4 gwiazdkowymi hotelami na plaży jak FERGUS Style Tobago czy Globales Mimosa oraz przytulnymi hotelami 3 gwiazdkowymi. Równie popularną opcją są komfortowe apartamenty, z których wiele znajduje się także w pobliżu plaż.

  Ponieważ infrastruktura Palmanova na Majorce jest przeznaczona przede wszystkim dla turystów -  kawiarnie, restauracje, małe sklepy, spa, salony kosmetyczne, na gości miejscowości czekają doskonale wyposażone place zabaw niemal na każdej ulicy. W mieście znajduje się kilka dużych supermarketów, w których oprócz jedzenia można kupić hiszpańskie wina. Młodszych turystów zainteresuje park rozrywki i aquapark, starszych zaś klub do minigolfa.

  Klimat

  Pod względem klimatycznym miasto Palmanova niewiele różni się od sąsiednich miejscowości. Można pływać od końca maja do października, a najgorętsze miesiące to lipiec-sierpień. Jednocześnie sezonowa różnica temperatur jest tutaj nieco bardziej wyraźna. Latem temperatura powietrza osiąga + 29-30 C, a zimą spada do + 12-13 C. Temperatura wody na początku i na końcu sezon pływania wynosi + 21-23 C, w lipcu - wrześniu +25-26 С.

  Opcje wypoczynku

  W Palmanova plażowicze mają do dyspozycji trzy dobrze wyposażone plaże z drobnym białym piaskiem, stopniowym wzrostem głębokości morza i czystą wodą. Za nienaganną czystość wszystkie trzy plaże są oznaczone Błękitnymi Flagami. Plaże Palmanova i Carregador są bardziej odpowiednie na rodzinne wakacje. Prawie nie ma tutaj fal, są place zabaw i różne atrakcje wodne. Trzecia plaża, Son Matias, jest popularna wśród dorosłych turystów ze względu na dużą liczbę kawiarni i barów, a w sezonie zawsze jest tam dużo ludzi. Na plażach Palmanova pełnią służbę ratownicy, są prysznice i toalety, leżaki, parasole, kosze na śmieci.

  Po odpoczynku na plażach na turystów czekają:

  • wycieczki statkiem i jachtem (w mieście działa klub jachtowy)
  • sport (golf, tenis, jazda na rowerze)
  • zwiedzanie parków rozrywki i aquaparków w mieście i jego okolicach
  • spacery malowniczym nabrzeżem
  • rybołówstwo morskie
  • nurkowanie i snorkeling (sprzęt można wypożyczyć w centrum nurkowym)
  • degustacja kuchni hiszpańskiej w niezliczonych restauracjach
  • wycieczki do Palma de Mallorca i innych miast

   

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...