ładowanie...
Znajdź opcji to Playa de Palma

Wycieczki to Playa de Palma

 • Bez wizy

Playa de Palma to miejscowość wypoczynkowa z dobrze rozwiniętą infrastrukturą i usługami, położona 6 km od stolicy Majorki, Palmy. Przyjeżdżają tu pary, rodziny z dziećmi, osoby starsze oraz młodzież. Największą atrakcją miejscowości jest bliskość infrastruktury rozrywkowej Palmy.

  Dojazd własny Playa de Palma

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Playa de Palma

  • Hiszpania
  • Język hiszpański

  Terytorium miejscowości jest prawie w całości zajęte przez hotele, restauracje, sklepy oraz centra rozrywki. Znajduje się tu zoo, akwarium i park wodny.

  Plaża

  Linia brzegowa Playa de Palma ma długość około 8 km. Są to piaszczyste plaże o różnej szerokości i zawartości, które łączy dobra infrastruktura i najczystsza woda, za co plaża otrzymała Błękitną Flagę.

  Terytorium jest podzielone na 3 strefy - Les Maravels, Can Pastilla i Arenal. Osobliwością plaży jest niewielki obszar płytkiej wody z ostrym spadkiem głębokości. Jest to dobre dla pływaków, ale niezbyt wygodne dla małych dzieci.

  Można odpocząć na wypożyczonych leżakach lub na własnych ręcznikach. Są przebieralnie, prysznice, toalety, wypożyczalnie i ratownicy. Po drugiej stronie promenady znajdują się bary, kawiarnie, sklepy, puby i hotele. W niektórych miejscach plaży znajdują się obiekty sportowe i place zabaw dla dzieci.

  Rozrywka

  Playa de Palma ma wystarczająco dużo rozrywki dla osób w każdym wieku. Młodzież zainteresują kluby nocne w centrum Arenal, gdzie można też posiedzieć w restauracji czy zrobić zakupy w butikach. Park wodny Aquacity to idealne miejsce do uprawiania sportów wodnych podczas wzburzonego morza. Miłośników zwierząt zainteresuje Akwarium Palma oraz zoo z żyrafami i słoniami.

  Miłośnicy golfa mogą udać się do klubu golfowego Cala Major.

  Najpopularniejszą wieczorną rozrywką jest spacer wielokilometrową promenadą wzdłuż przytulnych zatok, obok przystani jachtowej w kierunku Palmy.

  Wycieczki

  Można wybrać się na spacer po Palmie. Można też dojechać do miasta autobusem lub rowerem. Warto odwiedzić Katedrę, Zamek Bellver czy Pałac Almudaima.

  W Cala Major znajduje się rezydencja królewska, w Valldemosa – zamek La Granja.

  Warto wybrać się na wycieczkę do rezerwatów Cabrera, Dragonera, Galatzo, Smoczych Jaskiń czy Arta, aby zobaczyć pokaz w Delfinarium Marineland.

  Wyjątkowa zatoka Sa Calobra zainteresuje miłośników sportów ekstremalnych i malowniczych lokalizacji. Można tu dotrzeć stromą  górską ścieżką, tunelem lub wąwozem, ale widok na plażę pomiędzy skałami wynagradza trudy. Wieczorem kozy górskie skaczące po skałach dopełniają malowniczego obrazu.

  Na Majorce zachowały się starożytne zamki Capdepera i Cabrera, które służyły ochronie przed piratami, a także klasztor Luc, kluczowa budowla sakralna na wyspie ze wspaniałym ogrodem.

  O zachodzie słońca trasa wielu wycieczek przebiega przez malowniczy przylądek Formentor.

  Jeśli przyjeżdża się z dziećmi, warto odwiedzić park rozrywki w Kathmandu z dziesiątkami atrakcji lądowych i wodnych, obejrzeć filmy 5D, pograć w gry wideo i zagrać w golfa pomiędzy wybuchającymi wulkanami i topniejącymi lodowcami.

  Ważne!

  Rząd Balearów wprowadził dekret z mocą ustawy 1/2020 z dnia 17 stycznia przeciwko nadmiernej turystyce w celu poprawy jakości obszarów turystycznych, mająca na celu zwalczanie upijania się w Playa de Palma, Magaluf i Ibiza. Ustawa ta obejmuje ograniczenie spożycia napojów alkoholowych, co oznacza, że hotel możne bezpłatnie podać klientom tylko 3 napoje alkoholowe podczas posiłków (obiad, kolacja); dodatkowe napoje klient możne dokupić za pieniądze w barze.

   

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...