ładowanie...
Leć to Porto Cristo

Wycieczki to Porto Cristo

 • Bez wizy

Porto Cristo to przytulna, cicha i rodzinna miejscowość wypoczynkowa na Majorce, niepozbawiona oryginalności i atrakcji turystycznych. Wypoczynek tutaj można polecić rodzinom z dziećmi, miłośnikom wędkarstwa morskiego i miłośnikom zacisznych plaż w zamkniętych zatokach.

  Dojazd własny Porto Cristo

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Porto Cristo

  • Hiszpania
  • Język hiszpański

  Informacje ogólne

  Aby ustalić lokalizację miejscowości wystarczy spojrzeć na mapę. Porto Cristo na Majorce położone jest we wschodniej części wyspy. Kiedyś Porto Cristo było uważane za wiodącą miejscowość wypoczynkową Majorki, ale później zostało zmuszone do oddania przywództwa na rzecz Cala Millore. Ta okoliczność nie wpłynęła jednak na infrastrukturę miasta. Wciąż funkcjonuje wiele znakomitych kawiarni i restauracji, a wśród hoteli znajdują się tak znakomite 4-gwiazdkowe kompleksy jak THB Felip czy Sol i Vida z basenami, restauracjami i spa. Ważne miejsce w infrastrukturze Porto Cristo zajmuje port. Przy molo zawsze stoi mnóstwo śnieżnobiałych jachtów i łodzi. Sklepy z pamiątkami i mini supermarkety skupiają się na nabrzeżu.

  Główną atrakcją miejscowości jest Smocza Jaskinia. To unikalny wytwór natury z salami stalaktytowymi i podziemnymi jeziorami. Turyści przyjeżdżają z całej Majorki, aby podziwiać Smoczą Jaskinię i posłuchać odbywających się tam koncertów. Jeśli kogoś interesuje piękno podziemi, można odwiedzić inny kompleks jaskiń - Ams, położony niedaleko Porto Cristo.

  Klimat

  Podobnie jak inne miejscowości na Majorce, Porto Cristo charakteryzuje się typowym klimatem śródziemnomorskim. Sezon pływania rozpoczyna się tu pod koniec maja i kończy dopiero pod koniec października. Choć latem temperatura powietrza sięga +28-30°C, to jednak nie odczuwa się tu upału. Temperatura wody waha się od +21-22 C na początku i na końcu sezonu kąpielowego do +25 C.

  Opcje wypoczynku

  Caminito - główna plaża w Porto Cristo, położona jest w zamkniętej od wiatrów zatoce. Fal praktycznie tutaj nie ma, a wejście do morza jest bardzo łagodne. Ze względu na płytką wodę w pobliżu wybrzeża, plaża ta jest idealna dla najmniejszych turystów, zwłaszcza że czystość wody jest dokładnie monitorowana. Infrastruktura plaży obejmuje leżaki, parasole, toalety, parking i kawiarnię. Miłośnikom odosobnionego relaksu polecamy kolejną małą plażę ukrytą w zatoce – Gala Petita.

  Czystość i przejrzystość wód przybrzeżnych sprawiają, że Porto Cristo jest dobrym miejscem do nurkowania. W miejscowości znajduje się centrum nurkowe, które organizuje wycieczki do podwodnych jaskiń. Nie mniej popularną rozrywką są rejsy jachtem i wyprawy wędkarskie. Doświadczeni rybacy mogą samodzielnie wyruszyć w morze, wynajmując łódkę.

  Wśród innych atrakcji w Porto Cristo warto zwrócić uwagę na:

  • Zwiedzanie Jaskini Smoka, Jaskiń Ams i innych atrakcji
  • Piesze i rowerowe wycieczki po okolicy
  • Wycieczki do Manacor i innych miast Majorki
  • Degustację lokalnej kuchni w licznych restauracjach
  • Zoo Safari, położone 11 km od miasta

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...