ładowanie...
Leć to Porto Petro

Wycieczki to Porto Petro

 • Bez wizy

Porto Petro to hiszpańska wioska rybacka na południu Majorki. Wcześniej mieszkali tu rybacy, zaopatrując pobliskie miasta w świeże owoce morza, obecnie jest to przytulna miejscowość z dobrą infrastrukturą i obsługą, a lokalne restauracje serwują wystawne dania rybne.

  Dojazd własny Porto Petro

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Porto Petro

  • Hiszpania
  • Język hiszpański

  Cechy miejscowości

  Porto Petro to mała miejscowość wypoczynkowa, więc nie ma tu zbyt wielu turystów. Ciche, malownicze miejsce przypadnie do gustu indywidualnym turystom, nowożeńcom oraz rodzinom z dziećmi. Oferują kilkadziesiąt hoteli o różnych gwiazdkach.

  Wybrzeże Porto Petro składa się z kilku zatok ukrytych pomiędzy skałami, otoczonych bujną roślinnością. Na niektórych plażach reliktowe sosny zastępują markizy i parasole, a odpocząć można nie na leżakach, ale na trawie.

  W miejscowości panuje spokojna atmosfera, sprzyjająca romantycznemu wypadowi. Atrakcją Porto Petro jest Royal Yacht Club i jego port z jachtami i łodziami, gdzie można wybrać się na wycieczkę po parku archipelagu Cabrera.

  Plaże

  Nie ma tu dużych plaż, a także dużych hoteli, więc można cieszyć się wakacjami w przytulnych zatoczkach. Plaże są piaszczyste, ale zdarzają się miejsca, gdzie na brzegu i w wodzie można spotkać kamienie, dlatego warto odpocząć na wyposażonych plażach, gdzie brzeg jest czysty.

  Na plażach można wypożyczyć parasole, leżaki, ale można się bez nich obejść. W niektórych rejonach drzewa są naturalnym schronieniem przed słońcem.

  Wejście do wody jest łagodne, morze zawsze spokojne dzięki temu, że wiatr nie przedostaje się do małych zatoczek.

  Rozrywka i wycieczki

  Porto Petro przeznaczone jest do relaksującego spędzania czasu, dlatego nie ma tu klubów i dyskotek, ale są kawiarnie, restauracje specjalizujące się w owocach morza oraz sklepy z pamiątkami.

  Jest to idealne miejsce dla ekoturystyki, ponieważ istnieje możliwość spacerów po malowniczych miejscach, pieszych wędrówek i przebywania w jak największym stopniu na łonie natury. Niektóre hotele posiadają spa oferujące zabiegi odmładzające.

  Niedaleko miejscowości można odwiedzić Smocze Jaskinie, w których znajdują się sale stalagmitów i stalaktytów, odbywają się koncerty muzyki kameralnej, którym towarzyszą efekty świetlne. W jaskiniach znajduje się kilka jezior, które wyglądają szczególnie tajemniczo w świetle i skrywają tajemnice pirackich skarbów.

  Nie mniej ciekawe są Jaskinie Sztuki, w których znajduje się 20-metrowy stalagmit, wewnątrz którego występują muzycy.

  60 km od Porto Petro znajduje się stolica Majorki, Palma, gdzie warto odwiedzić akwarium, zamek Bellver, w którym mieści się więzienie, gotycką katedrę, której rekonstrukcja miała swój udział w wielkim Gaudim. Miłośników luksusu zainteresuje wycieczka do Pałacu Almudain z pięknym parkiem, Dziedzińcem Królewskim i XIV-wieczną Kaplicą św. Anny. Warto wybrać się do Ogrodów Alfabia z dziką, egzotyczną roślinnością, stawami i fontannami, tworzącymi hipnotyzujące tło dla starej posiadłości.

  Warto również odwiedzić klimatyczne miasteczko Valldemosa, ulubione miejsce artystów i poetów.

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...