ładowanie...
Leć to Puerto de Alcudia

Wycieczki to Puerto de Alcudia

 • Bez wizy

Puerto de Alcudia to miejscowość wypoczynkowa na północy Majorki, 60 km od stolicy Palmy. To jeden z kluczowych ośrodków turystycznych regionu z dobrze rozwiniętą infrastrukturą rozrywkową, hotelową i plażową. Chętnie przyjeżdżają tu osoby starsze, młodzież i rodziny z dziećmi.

  Dojazd własny Puerto de Alcudia

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Puerto de Alcudia

  • Hiszpania
  • Język hiszpański

  Plaże

  Linia plaży rozciąga się na długości 7 km. Są to publiczne i dzikie piaszczyste plaże z łagodnym wejściem do wody i doskonałymi warunkami do wypoczynku z dziećmi. W zatoce nie ma wysokich fal, chociaż wietrzna pogoda i wysokie fale przyciągają windsurferów.

  Plaża Playa ma duży obszar płytkiej wody, bez żadnych fal. Cap de Pinard zainteresuje miłośników malowniczych klifów i samotności. Playa di Muro w postaci wąskiej piaszczystej mierzei jest idealna dla surferów. Na plaży Cape Formento z latarnią morską warto podziwiać zachody słońca. San Vincennes i Cala Molinos nadają się do snorkelingu, ponieważ prawie nie ma fal, woda jest krystalicznie czysta i jest tu wielu przedstawicieli fauny morskiej.

  Rozrywka

  Miasto posiada przystań i luksusową promenadę wzdłuż zatoki Alcudia. W miejscowości znajduje się wiele dyskotek, pubów, kortów tenisowych, pól golfowych, centrum kartingowe i park wodny. Większość rozrywki koncentruje się w obszarze Golden Mile. Na terenie portu zlokalizowane są restauracje kuchni narodowej.

  Puerto de Alcudia posiada wszelkie warunki do uprawiania sportów wodnych. Znajduje się tu centrum nurkowania i windsurfingu, w którym można wziąć lekcje, wynająć instruktora i wypożyczyć sprzęt.

  Na lądzie tradycyjnie popularna jest jazda na rowerze. Liczne ścieżki rowerowe prowadzące przez malownicze miejsca pozwalają na zwiedzanie okolicy bez wycieczek i wynajmu samochodu.

  Co warto zobaczyć?

  Miasto było pierwotnie fortecą mającą chronić Majorkę przed piratami. Z tamtych czasów (XIII-XIV wiek) zachowały się mury twierdzy, kościół św. Jauma oraz bramy Ksara i św. Sebastiana. W mieście zachowała się także wieża obronna w zatoce portu Puerto Mayor, na której bramie wyryty jest herb miasta.

  Warto zobaczyć także pałace miejscowej szlachty, która przybyła do Alcudii w XVI wieku (Can Torro, Can Fondo, Can Canta).

  Unikalnym zabytkiem jest Pallentia, starożytne rzymskie miasto założone przed naszą erą. Jest doskonale zachowane. Można więc zobaczyć, jakimi ulicami spacerowali Hiszpanie wiele wieków temu, gdzie mieszkali, jak i gdzie się bawili. Podczas wykopalisk odkryto tu wiele artefaktów, które można oglądać w Muzeum Monograficznym.

  Świetnym miejscem na relaksujący wypoczynek jest park S’Albufera, będący domem ogromnej liczby ptaków wędrownych. Jest ich tu około 270 gatunków, a na zimowanie przybywają ze wszystkich krajów Europy. Większą część parku zajmują lasy sosnowe. Jest to doskonałe miejsce do spacerów rekreacyjnych i ekologicznych przejażdżek rowerowych.

  Warto odwiedzić bajkowe miasteczko Valldemosa, które zupełnie nie przypomina współczesnych hiszpańskich miejscowości. Wyróżnia się starożytnymi dziedzińcami, ulicami, budynkami, placami. Stanowi to wyraźny kontrast z luksusem i skalą Pałacu Almudaina i gotyckiej katedry w Palmie – uderzających przykładów hiszpańskiej architektury.

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...