ładowanie...
Leć to Sa coma

Wycieczki to Sa coma

 • Bez wizy

Sa Coma to popularna miejscowość wypoczynkowa położona we wschodniej części Majorki. Miasto należy do miejscowości na rodzinne wakacje z wysoką jakością usług. Najczęściej odwiedzają go turyści z Wielkiej Brytanii i Niemiec, dlatego też jest tak wiele towarów z tych krajów.

  Dojazd własny Sa coma

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Sa coma

  • Hiszpania
  • Język hiszpański

  Pogoda

  Dominuje tu klimat śródziemnomorski, charakteryzujący się krótkimi i łagodnymi zimami oraz długimi, gorącymi latami. Turyści przyjeżdżają tu przez cały rok. Najgorętszymi miesiącami są lipiec i sierpień, kiedy temperatura sięga +28 stopni, a temperatura wody przekracza +23 stopnie.

  Temperatura jest tu dodatnia nawet zimą. Czas nie jest odpowiedni na pływanie, ale można wybrać się na spacer i zrelaksować się w komfortowych warunkach.

  Plaże

  Lokalna plaża rozciąga się wzdłuż wybrzeża aż na długości 2 km. Za swoją czystość i poziom bezpieczeństwa otrzymała główną nagrodę – Błękitną Flagę. Wejście do wody na plaży jest dość łagodne, bardzo wygodne do pływania z dziećmi. Poza tym morze jest prawie zawsze spokojne, czasem zdarzają się małe fale.

  Infrastruktura plaży jest zróżnicowana. Tutaj wszyscy aktywnie uprawiają windsurfing i inne sporty. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji, a bardzo blisko znajduje się bezpłatny parking dla samochodów.

  Miejsca warte zobaczenia

  Sa Coma nie zachwyca mnóstwem atrakcji, a raczej jest tu tylko jedyna. To stara kamienna wieża położona na wybrzeżu. Została zbudowana w XVII wieku w celach obronnych. W pobliżu znajduje się opuszczone gospodarstwo rolne. Jednak najważniejszą ozdobą miejscowości są krajobrazy dziewiczej przyrody, cieszące się dużą ilością zieleni.

  W pobliżu znajduje się kolejna miejscowość wypoczynkowa – S`Ilot, do którego prowadzi wyjątkowa aleja. Na Majorce znajduje się fabryka produkująca biżuterię z pereł. Sztuczne perły niewiele różnią się od prawdziwych, dzięki innowacyjnym technologiom zastosowanym w produkcji. Biżuteria jest popularna na całym świecie.

  Rozrywka

  Miejscowość bardziej przyjazna rodzinom, słynie z ciszy i spokoju. Wieczorem miło jest tu przesiedzieć w jednej z małych restauracji i kawiarni, aby docenić dania kuchni hiszpańskiej. Dominują świeże warzywa, mnóstwo owoców morza. W kuchni narodowej króluje tradycyjny hiszpański jamon z melonem czy lokalna paella.

  W ciągu dnia można odwiedzić z dziećmi Zoo Safari, zwiedzić teren rezerwatu, podziwiać rzadkie zwierzęta i niezwykłe rośliny.

   

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...