ładowanie...
Znajdź opcji to Ambalangoda

Wycieczki to Ambalangoda

 • Potrzebujesz wizy
 • Bez certyfikatu

Ambalangoda to mała wioska w południowo-zachodniej części Sri Lanki, pomiędzy miastami Hikkaduwa i Bentota. Miejsce to słynie z tradycji, które zachowały się od czasów starożytnych. Tworzenia masek, które odstraszają złe duchy i tańczenia rytualnych tańców w tym samym celu. Turyści przyjeżdżają tu ze względu na luksusowe piaszczyste plaże z niesamowitą turkusową wodą.

  Dojazd własny Ambalangoda

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Ambalangoda

  • Sri Lanka
  • syngaleski, tamilski, angielski język

  Informacje ogólne

  Ambalangoda nie jest jeszcze w stanie zaoferować dobrej infrastruktury turystycznej. Nie ma tu pięciogwiazdkowych hoteli, modnych restauracji, a poziom usług jest przeznaczony dla mało wymagających turystów. Ale ma to swój plus ponieważ ceny zakwaterowania, wyżywienia i rozrywki są bardzo przystępne.

  Na plażach Ambalangoda nie ma wypożyczalni parasoli i leżaków, więc przyjeżdżają tu turyści, którzy wolą zaciszne miejsca, w których można czytać i medytować w spokoju.

  Pływanie nie zawsze jest wygodne, ponieważ występują wysokie fale. Lepiej zatrzymać się w hotelach i pensjonatach z basenami. Nie ma ich tu wiele, ponieważ infrastruktura jest bardziej przeznaczona dla turystów budżetowych, w szczególności dla studentów.

  Na wielu plażach brzegi są pełne łodzi rybackich, więc lepiej wybrać lokalizacje z dala od miasta. Tutaj można znaleźć miejsca o niesamowitym pięknie z białym piaskiem i palmami kokosowymi zbliżającymi się do wody, a wokół nie ma ani jednej osoby.

  Rzeczy do zrobienia

  W wiosce warto odwiedzić muzeum masek, gdzie można dowiedzieć się wszystkiego o amuletach, zobaczyć jak rzeźbi się maski z drewna oraz maluje się je naturalnymi farbami.

  W Ambalangoda można udać się do świątyni Galgoda Sailatalaramaya Maha Vihara z posągiem leżącego Buddy o długości 35 metrów. Jest to jeden z największych leżących posągów w Azji Południowej, który można zobaczyć tylko wspinając się po 200 stopniach. Świątynia ma jeszcze jedną cechę, mianowicie jest ozdobiona największą bramą na wyspie.

  W wiosce nie ma żadnych rozrywek, a jedyną dostępną egzotyką jest jazda tuk-tukiem. Poza wioską znajduje się dżungla z lianami, drzewami namorzynowymi, kolorowymi kwiatami. Tętniącą życiem przyrodę można nazwać drugim po oceanie punktem atrakcji Ambalangoda.

  Dokąd się wybrać?

  Hikkaduwa to najbliższa miejscowość wypoczynkowa, do której warto się wybrać. Znajduje się tu rozwinięta infrastruktura, doskonała plaża i rezerwat koralowców w pobliżu wybrzeża z 70 odmianami koralowców. W mieście znajdują się miejsca, w których można zobaczyć i nakarmić żółwie morskie. Niektórzy pływają z nimi oraz robią podwodne zdjęcia.

  Miłośnicy ekstremalnych wrażeń mogą spróbować przeciąć fale na bodysurfingu. Trenerzy zapewniają, że można się tego nauczyć w zaledwie 30 minut.

  Warto wybrać się do Sigiriya - miasta zbudowanego na szczycie klifu w środku dżungli lub do jaskiniowej świątyni Dambulla na szczycie góry.

  Wszyscy turyści, którzy przyjeżdżają na Sri Lankę, próbują wspiąć się na Szczyt Adama. Buddyści wierzą, że Gautama Budda pozostawił tam swój ślad i można go zobaczyć na sekundę przed wschodem słońca. Przedstawiciele innych wyznań mają własną wersję pochodzenia śladu, ale każdy uważa za swój obowiązek go zobaczyć.

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...