ładowanie...
Znajdź opcji to Bentota

Wycieczki to Bentota

 • Potrzebujesz wizy
 • Bez certyfikatu

Bentota uważana jest za jedną z najbardziej romantycznych miejscowości na Sri Lance. Jednakże wycieczki tutaj polecane są nie tylko nowożeńcom i zakochanym. Przejrzyste wody oceanu, przestronne, słabo zaludnione plaże i zabytki architektury sprawiają, że wakacje w Bentocie są kuszące zarówno dla miłośników nurkowania i surfingu, jak i egzotycznych kochanków.

  Dojazd własny Bentota

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Bentota

  • Sri Lanka
  • syngaleski, tamilski, angielski język

  Informacje ogólne

  Położona w południowo-zachodniej części wyspy na Oceanie Indyjskim miejscowość wypoczynkowa znajduje się zaledwie 63 km od stolicy Sri Lanki. Piękno pasa przybrzeżnego sprawiło, że Bentota stała się popularnym ośrodkiem turystyki plażowej. Miasto wyróżnia się połączeniem spokojnej atmosfery i rozwiniętej infrastruktury, w tym hoteli, kawiarni, restauracji, centrów spa i sklepów z pamiątkami. Wśród licznych świątyń buddyjskich w Bentocie i okolicach wyróżniają się Galapatha i Vanavasa, zbudowane w XII wieku. Wśród nowszych atrakcji zainteresowaniem turystów cieszy się posiadłość Lunuganga i jej ogród.

  Ze względu na wilgotny klimat tropikalny, wypoczynek tutaj jest komfortowy przez cały rok. Temperatura powietrza prawie nigdy nie spada poniżej +30 °C, woda jest zawsze ciepła - około +27 °C. Najmniej opadów przypada na styczeń-luty, najwięcej na kwiecień-maj i październik-listopad.

  Rekreacja

  Obie plaże w Bentocie - północna i południowa, są wyjątkowo czyste i niezatłoczone. Północna plaża znajduje się na szerokiej piaszczystej mierzei utworzonej przez rzekę Bentota. Brak fal czyni ją bardzo atrakcyjną dla nurków, podczas gdy południowa plaża została wybrana przez surferów. Zejście do wody na plażach Bentoty jest bardzo łagodne, co sprawia, że są one odpowiednie nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci.

  Wycieczki do Bentoty oferują szereg innych atrakcji poza wypoczynkiem na plaży:

  • odwiedzanie uzdrowisk i ośrodków medycyny ajurwedyjskiej
  • wycieczki łodzią wzdłuż rzeki Bentota, pozwalające zobaczyć lasy namorzynowe i egzotyczne gady
  • wycieczki po mieście (świątynie, dwór Lunuganga, farma żółwi) i nie tylko.

  Bentota posiada rozwiniętą sieć transportową. Można stąd łatwo dostać się do każdego innego punktu na wyspie, więc turyści nie będą mieli trudności z urozmaiceniem swoich wakacji na plaży wycieczkami edukacyjnymi. Goście wyspy zachęcani są również do wzięcia udziału w degustacjach lokalnych potraw i wina palmowego.

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...