ładowanie...
Znajdź opcji to Koggala

Wycieczki to Koggala

 • Potrzebujesz wizy
 • Bez certyfikatu

Koggala to miejscowość wypoczynkowa na Sri Lance położona na wybrzeżu Oceanu Indyjskiego, położona na południe od Kolombo. To miejsce nie jest jeszcze do końca odkryte przez turystów i na tym polega jego atrakcyjność. Jest tam ogromna piaszczysta plaża ciągnąca się przez kilka kilometrów i tylko kilka hoteli. Dzięki temu można w samotności cieszyć się turkusowymi wodami oceanu. Przyjeżdżają tu rodziny, nowożeńcy, miłośnicy sportów wodnych i indywidualni turyści. Ktoś interesuje się surfingiem, nurkowaniem, ktoś po prostu chce odpocząć od ludzi i nic nie robić.

  Dojazd własny Koggala

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Koggala

  • Sri Lanka
  • syngaleski, tamilski, angielski język

  Plaża

  W Koggala infrastruktura plażowa dostępna jest tylko w obszarach w pobliżu hoteli. Za są to pięciogwiazdkowe wille z bungalowami i basenami. Baseny są niezbędne, ponieważ teren jest otwarty i wietrzny, a woda w oceanie prawie nigdy nie jest spokojna. Kąpiel w oceanie nie jest popularna ze względu na silne prądy podwodne - szczególnie niebezpieczne poza sezonem oraz odpływy, które utrudniają wszelkie sporty  wodne.

  Pomimo łagodnego wejścia i dużej powierzchni płytkiej wody, pływanie z małymi dziećmi jest niebezpieczne ze względu na fale.

  Pas plaży jest szeroki, miejscami otoczony palmami kokosowymi, które są jedyną żywą ochroną przed słońcem.

  Sezon wakacji na plaży to okres od grudnia do marca, kiedy nie ma opadów i silnych wiatrów.

  Rozrywka

  Koggala to mała miejscowość, więc cała rozrywka koncentruje się tutaj w hotelach. Na plaży znajduje się szkoła surfingu i kilka centrów nurkowych, które są otwarte tylko w sezonie. Tutaj można pobrać lekcje od doświadczonych trenerów i wypożyczyć sprzęt.

  Aby nurkować, nie trzeba podróżować daleko. We wschodniej części plaży znajduje się dostęp do wspaniałej rafy, a niewielkie rozlewiska umożliwiają nurkowanie i snorkeling.

  Obecność jeziora Koggala sprawia, że obszar ten jest szczególnie egzotyczny. Położone jest na wybrzeżu i rozciąga się na długości kilku kilometrów. Można na nim popływać łodzią motorową, zwiedzić wioski, zapoznać się z życiem miejscowej ludności. Na jeziorze znajdują się także pustelnie – sanktuaria pierwszych buddystów na wyspie.

  Ze szczególnym zainteresowaniem cieszy się wędkarstwo tyczką. Wcześniej miejscowi łowili w ten sposób, ale teraz udają, że łowią tylko ze względu na turystów.

  Na plaży często można spotkać medytujących ludzi, którzy przychodzą tu, aby oczyścić umysł, poznać moc Ajurwedy. W ośrodku znajduje się salon ajurwedyjski, w którym można zarezerwować zabiegi odnowy biologicznej lub relaksacyjne.

  Jeśli chce się osiągnąć ten sam efekt bardziej tradycyjnymi metodami, można odwiedzić spa.

  Co zobaczyć

  W Koggala znajduje się Muzeum Sztuki Ludowej z ekspozycją artykułów gospodarstwa domowego i kultury regionów Sri Lanki. Można tu zobaczyć ręcznie robione przedmioty sztuki ludowej, artykuły medyczne, ubrania oraz przedmioty kultu religijnego.

  Z Koggali wygodnie jest udać się do Galle, gdzie znajduje się stary fort, kilka muzeów oraz latarnia morska. Miłośników przyrody zainteresuje wyprawa do dżungli z unikalnym ekosystemem – Lasem Deszczowym. Popularne są wycieczki do ogrodu przypraw, plantacji herbaty, farmy żółwi i świątyni Kalutara.

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...