ładowanie...
Znajdź opcji to Mirissa

Wycieczki to Mirissa

 • Potrzebujesz wizy
 • Bez certyfikatu

Miasteczko Mirissa może poszczycić się jednym z największych portów rybackich na wyspie. Słynie z pięknych plaż, krystalicznej wody oraz nocnego życia.

  Dojazd własny Mirissa

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Mirissa

  • Sri Lanka
  • syngaleski, tamilski, angielski język

  Informacje ogólne

  Mirissa to mała wioska rybacka, która znajduje się w południowo-zachodniej części wyspy, która słynie z portów rybackich, przepięknych plaż i nocnego życia. Są tutaj bardzo dobre warunki do uprawiania surfingu i wielu innych sportów wodnych. Jest to również fantastyczne miejsce do obserwacji wielorybów, delfinów i żółwi morskich podczas rejsów wzdłuż wybrzeża. Przez gwałtowne fale, pływanie w morzu jest często utrudnione, jednakże malownicze krajobrazy i relaksacyjna atmosfera tego miejsca to wynagradzają. Hotele i pensjonaty, które znajdują się w okolicy są na każdą kieszeń! Można tutaj obserwować lokalny folklor. W tym niepozornym miasteczku organizowane są uroczystości z rytualnym tańcem Gam-Maduwa. Polega on na tym, że tancerze w maskach udają się do Świątyni Sunandarama, by podziękować bogom za obfite błogosławieństwo morza. Ta miejscowość skrywa w sobie wiele atrakcji, które warto zobaczyć.

  Kiedy warto się tu wybrać?

  Najlepszy czas na wakacje na Mirissie to okres od listopada do kwietnia. Temperatura nie spada poniżej 30°C w dzień i 25°C w nocy, i przez większość czasu jest słonecznie. Pora deszczowa trwa od maja do października, a jej szczyt przypada na sierpień. Wybierając się na urlop w tym czasie, trzeba liczyć się z częstszymi opadami oraz silnymi wiatrami, które mogą utrudniać pływanie w oceanie.

  Co warto zobaczyć?

  Czyste plaże, malownicze klify i zarośla palmowe tworzą niepowtarzalną atmosferę – dla niej przyjeżdżają turyści z całego świata. Ale to nie wszystko!

  Główną lokalną atrakcją jest Skała Papugi. Można do niej dotrzeć piaszczystą mierzeją i wspiąć się po schodach. Z góry rozchodzi się wspaniała panorama oceanu, a u podnóża klifu żyją jeżowce. Jest kilka teoria dlaczego akurat Skała Papugi. Jedną z nich jest to, że kiedyś skała byłą siedliskiem tych ptaków a inne sugerują, że wzięła swą nazwę od charakterystycznego kształtu przypominającego papugę.  Jest to doskonałe miejsce na pikniki w otoczeniu niesamowitych widoków.

  Od grudnia do marca można urozmaicić swoje wakacje w Mirissie poprzez obserwowanie wielorybów. Codziennie z brzegu odpływają łodzie przewożące turystów do siedlisk morskich gigantów.

  Warto również wybrać się na Secret Beach. Jest to niewielka zatoczka w kształcie księżyc, z przepiękną piaszczystą plażą. Plaża otoczona jest palmami kokosowymi co dodaje jej uroku. Jest to doskonałe miejsce dla miłośników snorkelingu. Można obserwować kolorowe ryby a czasami i żółwie.

  Z Mirissy można pojechać jeepem do Minneriya, Wilpattu, Parków Narodowych Yala, lasu deszczowego Sinharaja lub rezerwatu ptaków Bundala. Oprócz tego warto zobaczyć Sigiriya czyli  zagubiony pałac w dżungli, lub odwiedzić plantację herbaty w wysokogórskim kurorcie Nuwara Eliya.

   

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...