ładowanie...
Znajdź opcji to Negombo

Wycieczki to Negombo

 • Potrzebujesz wizy
 • Bez certyfikatu

Znane ze swoich atrakcji, niskich cen i targu rybnego Negombo przyciąga szeroką gamę turystów, ponieważ nie jest małą miejscowością na wybrzeżu, ale piątym co do wielkości miastem na Sri Lance. Wakacje w Negombo planują miłośnicy plaż, egzotyki i oczywiście smakosze. W mieście znajduje się wiele restauracji i tawern oferujących dania ze świeżo złowionych krabów, homarów i ryb.

  Dojazd własny Negombo

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Negombo

  • Sri Lanka
  • syngaleski, tamilski, angielski język

  Informacje ogólne

  Negombo położone jest w zachodniej części Sri Lanki, zaledwie 38 km od stolicy Kolombo. Jest to główny port rybacki i jednocześnie ośrodek turystyczny z całą niezbędną infrastrukturą. Od hoteli po kawiarnie, a ceny za wyżywienie i zakwaterowanie są tu niższe niż w innych popularnych kurortach Sri Lanki. Jego cechą charakterystyczną jest wyznawanie wiary katolickiej przez większość mieszkańców, co powoduje, że w mieście znajduje się wiele kościołów katolickich i innych zabytków sakralnych. Kolejną atrakcją Negombo odróżniającą je od innych miast Sri Lanki jest obecność ogromnego targu rybnego, który przyciąga zarówno mieszkańców, jak i turystów.

  Klimat

  Ze względu na klimat równikowy w Negombo przez cały rok temperatura powietrza jest w przybliżeniu taka sama - +29/+30 ° С. Temperatura wody wynosi +27/+29 °С. Pora sucha, kiedy do miasta woli przyjechać większość turystów, trwa od grudnia do marca. Jednak nawet w porze deszczowej Negombo nie narzeka na brak gości, z wyjątkiem października i listopada, czyli najbardziej deszczowych miesięcy w roku.

  Opcje wypoczynku

  Plaże w Negombo są piaszczyste, przestronne i niezbyt zatłoczone. Są idealne dla tych, którzy nie potrzebują wodnych atrakcji, ale ciszy i przyjemności obcowania z naturą. Przypadną do gustu także miłośnikom nurkowania. Znajdują się tu trzy rafy koralowe, z czego jedna uznawana jest za najlepszą w kraju. A miłośnicy surfingu i windsurfingu nie będą musieli czekać na wiatr i dobre fale – są tu codziennie.

  Na koneserów rybnych przysmaków czekają liczne restauracje zarówno w okolicy plaży, jak i w całym mieście. Największą atrakcją lokalnych kawiarni są ryby i owoce morza gotowane na otwartym ogniu. A na odpowiednim rynku można kupić ryby nie tylko świeże, ale także suszone na piasku.

  W Negombo otwiera się wiele możliwości dla miłośników turystyki edukacyjnej. Można popływać łódką po kanałach, odwiedzić ruiny XVII-wiecznego holenderskiego fortu, zobaczyć Kościół Najświętszej Marii Panny i inne kościoły katolickie (w mieście jest ich ponad dwadzieścia), buddyjską świątynię Agurukaramulla i dwie świątynie hinduistyczne. Z nowego molo regularnie wypływają miniłódki po lagunie. A dzięki korzystnemu położeniu Negombo jest doskonałą bazą wypadową do wycieczek po wyspie.

   

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...