ładowanie...
Znajdź opcji to Pasikuda

Wycieczki to Pasikuda

 • Potrzebujesz wizy
 • Bez certyfikatu

Pasikudah to mała miejscowość wypoczynkowa w północno-wschodniej części Sri Lanki, będąca częścią większej miejscowości Kalkudah. Warunkowo można nazwać Pasikuduh mieszkalną częścią, w której znajdują się hotele i pensjonaty, a Kalkuduh częścią infrastrukturalną, w której znajdują się kawiarnie, targ i wiele innych.

  Dojazd własny Pasikuda

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Pasikuda

  • Sri Lanka
  • syngaleski, tamilski, angielski język

  Informacje ogólne

  Pasikudah położona jest w zatoce. Ma spokojny ocean, szerokie piaszczyste plaże i niewielką liczbę ludzi, co jest idealnym miejscem na zaciszny romantyczny wypad. Tutaj można czuć się komfortowo zarówno z rodziną, jak i samemu. Jeśli chce się uciec od hałaśliwego miasta, nie widzieć i nie słyszeć nic poza turkusową wodą oceanu i szumem fal, powinno wybrać się to miejsce.

  Pasikudah na Sri Lance posiada rafy koralowe i wraki statków, które tworzą doskonałe warunki do snorkelingu i nurkowania.

  Plaża

  Piaszczysta plaża jest szeroka, graniczy z palmami i namorzynami, pod którymi dobrze jest schować się przed słońcem. Wejście do wody jest łagodne, a strefa płytkiej wody sięga kilkuset metrów. Dla tych, którzy lubią pływać, nie jest to zbyt wygodne, ale dno nie jest jednolite, więc można znaleźć obszary o dużej głębokości niedaleko wybrzeża.

  Dno jest piaszczyste przeplatane muszlami, kamykami i fragmentami koralowców. Do wody lepiej wejść w specjalnych butach.

  Ponieważ wokół plaży znajduje się rafa, fale rzadko docierają do brzegu, dlatego często można tu spotkać wczasowiczów z dziećmi.

  Najmniej zatłoczona jest północna część plaży. Naprzeciwko znajduje się rafa koralowa, do której można dotrzeć łodzią lub bez niej. Można tu nurkować z rurką i akwalungiem, nagrywać podwodne filmy i robić zdjęcia.

  Tylko w pobliżu plaż hotelowych można opalać się na leżakach pod parasolami i skorzystać z usług baru. Na dzikich plażach nie ma infrastruktury. Lepiej jest korzystać z uszlachetnionych plaż, gdzie monitorują czystość oraz usuwają zanieczyszczenia z terytorium na lądzie i w wodzie.

  Gdzie najlepiej się zatrzymać?

  Przy plaży w Pasikudzie znajdują się hotele i pensjonaty. Niektóre oferują zakwaterowanie z własnym wyżywieniem, wellness oraz rozrywkę. Jest to dobra opcja, biorąc pod uwagę, że w odległości spaceru od hotelu nie ma nic.

  Hotele mogą oferować wycieczki, zajęcia wodne (narty wodne, pływanie łódką, wędkarstwo, wypożyczalnia sprzętu do nurkowania) oraz zabiegi spa.

  By dojść do barów, sklepów i kawiarni trzeba wybrać się na 2 kilometrowy spacer.

  Co warto zobaczyć?

  Można udać się do Batticaloa, gdzie znajdziemy:

  • Park Gandhiego z zabytkiem - Bramą Batticaloa
  • Park dla dzieci Puliyanthivu
  • ekopark z latarnią morską, wyspami oraz wieżą do obserwacji ptaków

  Zdecydowanie warto jest odwiedzić Park Narodowy Kudumbimalai. Na uwagę zasługuje tu  nieprzenikniona dżungla i malownicze jaskinie. Stąd wygodnie jest obserwować ptaki wędrowne, które co roku przybywają tu w dużych ilościach.

  Wycieczka do Sigiriya zainteresuje zarówno miłośników przyrody, jak i koneserów starożytności, ponieważ miasto zbudowane jest na skale pośrodku dżungli.

  Kiedy jest najlepszy czas na wizytę?

  Korzystna pogoda do wypoczynku trwa od maja do września. Deszcze w tym okresie są rzadkie, nie ma wiatru, a woda w oceanie jest spokojna i czysta.

   

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...