ładowanie...
Znajdź opcji to Trincomalee

Wycieczki to Trincomalee

 • Potrzebujesz wizy
 • Bez certyfikatu

Trincomalee to miasto w północno-wschodniej części Sri Lanki. Jest ciekawe z wielu powodów – mnogość atrakcji, gorące źródła, port, koralowa wyspa i plaże.

  Dojazd własny Trincomalee

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Trincomalee

  • Sri Lanka
  • syngaleski, tamilski, angielski język

  Klimat

  Pogoda w Trincomalee pozwala cieszyć się wakacjami na plaży przez cały rok. Najkorzystniejszym okresem jest listopad-kwiecień, kiedy nie ma opadów. Deszcz pada od maja do października, ale głównie w nocy. Przez cały rok powietrze nagrzewa się do +30°C a woda do +27°C.

  Plaże

  Tutejsze plaże są szerokie i pokryte piaskiem a wejście do wody jest łagodne. Duży obszar płytkiej wody jest wygodny dla dzieci. Infrastruktura jest dostępna głównie na plażach w pobliżu hoteli. Tutaj oprócz wypożyczenia sprzętu do nurkowania i snorkelingu oferują wędkarstwo, pływanie z delfinami, obserwowanie wielorybów (tylko w lecie), wakeboarding oraz narty wodne.

  Z plaży Niaveli można nurkować na Wyspy Gołębi i Koralowe. W Trincomalee znajdują się także niezwykłe plaże, np. Uppuveli z pomnikiem ku czci poległych w 1942 roku podczas japońskiego ataku.

  Co warto zobaczyć?

  Kupując wycieczkę na Sri Lankę na Trincomalee, istnieje możliwość zapoznania się z najnowszą historyczną przeszłością miasta. Tutaj w połowie ubiegłego wieku znajdowała się amerykańska baza wojskowa, po której pozostało wiele budynków.

  Na uwagę zasługuje Fort Frederick, który do dziś pełni funkcję obronną. „Atrakcją” budynku jest świątynia hinduistyczna na szczycie góry z piękną panoramą obszaru wodnego.

  W pobliżu Trincomalee na Sri Lance znajduje się więcej starożytnych budynków - rezerwat archeologiczny Velgam Vihara z I wieku. Został częściowo zachowany, ale można w nim zobaczyć mauzoleum i posągi Buddy.

  Kanniyya to gorące źródła w kwadratowych studniach. Woda ma właściwości lecznicze – leczy artretyzm i choroby skóry. Źródła są częścią kompleksu Velgam-Vihara.

  Wycieczki

  Wycieczki do Trincomalee są dobre, ponieważ oferują urozmaicone wakacje. Zainteresują miłośników przyrody, świątyń, starożytnych miast oraz będą okazją do zapoznania się z życiem i kulturą miejscowej ludności.

  Warta odwiedzenia jest farma żółwi w pobliżu Bentoty, gdzie hoduje się żółwie morskie, czy szkółka słoni w pobliżu Kandy.

  Sri Lanka słynie na całym świecie z przypraw, a tutaj można zobaczyć, jak i gdzie rosną, dowiedzieć się, gdzie i jak je stosować.

  Królewskie Ogrody Botaniczne zadziwią wyobraźnię różnorodną jasną roślinnością. To miejsce nie tylko malownicze, ale i pożyteczne, gdyż uprawia się tu surowce do produkcji olejków eterycznych i przypraw. Są aktywnie wykorzystywane w żywności, medycynie i kosmetyce.

  Nuwara Eliya zainteresuje miłośników górskich krajobrazów. Jest to kurort położony na dużej wysokości z plantacjami herbaty, parkiem, wodospadami i jeziorem z pstrągami. Luksusowe wille i pola golfowe dodają mu szczególnego uroku.

  Miłośnicy egzotyki docenią wspaniałość Sigiriya czyli skał w środku dżungli, na których znajdują się ruiny starożytnej twierdzy, pałacu, basenów, otoczonej ogrodami i starożytnymi budynkami.

  W Dambulla znajduje się świątynia jaskiniowa z 73 posągami Buddy, a w pięciu jaskiniach ściany pomalowane są obrazami z życia Buddy, scenami buddyjskimi i wizerunkami Wisznu.

  Wyspa Pigeon słynie z ogromnej rafy koralowej wynurzającej się na powierzchnię. Istnieje szeroka gama koralowców i ryb.

  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...