ładowanie...
Leć to Phuket

Wycieczki to Phuket

 • Bez wizy

Wakacje na Phuket przypadną do gustu koneserom komfortowych wakacji na plaży i sportów wodnych, miłośnikom egzotycznego i aktywnego życia nocnego. Ta wyspa na Morzu Andamańskim słynie z kurortów, idealnych dla rodzin z dziećmi ale również surferów i miłośników innych sportów wodnych.

  Dojazd własny Phuket

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Phuket

  • Tajlandia
  • Język tajski

  Informacje ogólne

  Phuket, będący częścią Królestwa Tajlandii, jest oddzielony od stałego lądu wąską cieśniną Pak Phra. Ta malownicza wyspa, o powierzchni 543 tysięcy kilometrów kwadratowych i zamieszkana przez ponad 370 tysięcy ludzi, zachwyca swoimi wzgórzami i niskimi górami.

  Rocznie miliony turystów z całego świata odwiedzają plaże na południu i zachodzie wyspy. Stolicą Phuketu jest urokliwe miasto, podzielone na trzy obszary administracyjne, które zachwyca swoją historią. W jego starożytnej części znajdują się budynki wzniesione w tradycyjnym chińskim oraz kolonialnym stylu (portugalskim). W nowoczesnych dzielnicach zaś rozciągają się przestronne parki, a wznoszą się imponujące hotele i centra handlowe, tworząc niepowtarzalną atmosferę.

  Klimat

  Na Phuket panuje podzwrotnikowy klimat, który nie zna śniegu i niskich temperatur. Bez względu na porę roku, zarówno w suchym jak i deszczowym okresie, temperatura powietrza utrzymuje się na przyjemnym poziomie, oscylując między +27...+28 °C. Wody przybrzeżne nigdy nie schładzają się poniżej +25 °C, a zimą, w szczycie sezonu kąpielowego, temperatura podnosi się nawet do +27...+28 °C. Pod koniec kwietnia rozpoczyna się na Phuket pora deszczowa, która trwa aż do października. Najlepszy czas na beztroskie wakacje plażowe na wyspie to okres od grudnia do kwietnia. To właśnie wtedy możemy cieszyć się najbardziej korzystnymi warunkami pogodowymi i pełnią słonecznego blasku.

  Najpiękniejsze plaże

  Podróżujący do Phuket powinni zwrócić uwagę na wyjątkowe uroki poniższych plaż:

  Patong

  Na Patong znajduje się wiele różnorodnych klubów nocnych, w tym show dla dorosłych, szkół nurkowania, centrów handlowych, restauracji oraz wypożyczalni motorów. W ciągu dnia i po zachodzie słońca to miejsce ożywa i tętni życiem. Jest to najbardziej znana plaża na wyspie, szczególnie popularna wśród młodych ludzi i miłośników nocnego życia.

  Karon

  Plaża Karon cieszy się sławą doskonałej plaży dla rodzin, o spokojnej atmosferze, pozbawionej klubów nocnych oraz o nieskazitelnie czystym piasku i wodzie.

  Kata

  Otaczające wzgórza zapewniają ochronę przed wiatrem, a łagodne wejście do wody i drobny piasek sprawiają, że jest to idealne miejsce dla rodzin. Mimo braku klubów nocnych i hałaśliwej rozrywki, plaża ta oferuje wszystkie niezbędne udogodnienia.

  Bang Tao

  Ośmiokilometrowa plaża Bang Tao jest doskonałym wyborem dla pasjonatów surfingu. Odbywają się tam międzynarodowe zawody. Północna część plaży została stworzona z myślą o tych, którzy poszukują samotności i spokoju.

  Surin

  Młodzi ludzie kochają tę plażę ze względu na możliwości surfowania i obecność wielu barów.

  Kamala

  To spokojne, niezatłoczone miejsce, niemal pozbawione nocnego życia, ale oferuje wszystkie warunki do spokojnego wypoczynku, które są cenione przez starszych turystów i rodziny z małymi dziećmi. Plaża ta znajduje się w malowniczej zatoce.

  Nai Yang

  Plaża Nai Yang, położona na terenie Parku Narodowego Sirinat, ma wiele zalet, takich jak doskonałe warunki do kitesurfingu, relatywnie mała liczba osób i dostępność niedrogich hoteli, co jest ważne dla tych, którzy chcą spędzić wakacje na Phuket w przystępnej cenie.

  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...