ładowanie...
Znajdź opcji do Kapadocji

Wycieczki do Kapadocji

 • Bez wizy
 • Bez certyfikatu

Kapadocja to starożytny region Turcji i zabytek pod gołym niebem wpisany na listę UNESCO. Ludzie przyjeżdżają tu ze względu na wyjątkowe krajobrazy ze skalnymi domami, jaskiniami, wulkanami i pasmami górskimi. Tutaj można nawet zatrzymać się w hotelu wykutym w skale!

  Dojazd własny do Kapadocji

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia w Kappadocji

  • Turecka lira
  • turecki język

  Loty balonem
  Kapadocja to kraina balonów na ogrzane powietrze z bajecznymi widokami. "Główną atrakcją" wakacji w Kapadocji jest lot balonem na ogrzane powietrze nad rzeźbami skalnymi i miastami w jaskiniach. To niesamowity widok, zarówno z ziemi, jak i z nieba, gdy dziesiątki kolorowych balonów wzbijają się w niebo o świcie. Pod nimi unoszą się lasy, skały o dziwacznych kształtach, doliny, zabytki z różnych epok.

  Podziemne miasta
  W regionie znajduje się około dwóch tuzinów podziemnych miast, do 7-8 pięter głęboko w skałach, które przez wieki służyły jako schronienie dla chrześcijan.

  Dla tych, którzy boją się wysokości, organizowane są wycieczki do Doliny Derwent, podziemnych miast Derinkuyu i Kaymakli, kamiennych grzybów doliny Pashabag, klasztorów jaskiniowych Goreme, Doliny Gołębi, twierdzy Uchhisar.

  Wycieczki do Kapadocji z Moskwy są również kupowane ze względu na sporty ekstremalne, na przykład wycieczki na quadach lub jeepach do klasztoru Maiden Rock, Doliny Róż i Czerwonych Dolin, greckiej wioski Chavushin. Życie i sposób życia miejscowej ludności można zobaczyć w wiosce Ibrahim Pasha, która jest uważana za standard zwyczajów i kultury.

  Przyroda
  Zezwolenia do Kapadocji są również kupowane ze względu na unikalne lokalizacje przyrodnicze. Warto zobaczyć:

  Jezioro Tuz - jedno z najbardziej słonych na naszej planecie;
  Kanion Ihlara;
  Jezioro Nar w kraterze wulkanu;
  Dolina Melendez
  Miłośnikom ekologicznej rekreacji oferowane są przejażdżki konne po górskich szlakach, w obrębie których można zobaczyć kaniony, rzeki, jeziora, góry.
  Rozrywka
  Region słynie z doskonałych win o niepowtarzalnym smaku, które uzyskuje się z lokalnych winogron rosnących na wulkanicznej glebie. Turyści mogą wybrać się na wycieczkę winiarską do Kapadocji do najlepszych winiarni w regionie - Doluca, Sarafin, Sevilen Group, Kavaklidere. Po intensywnym dniu zwiedzania można zrelaksować się przy lampce wina i obejrzeć pokaz tureckiej nocy.

  Jako ośrodek narciarski, Kapadocja jest również popularna wśród narciarzy, ponieważ górski kurort Erciyes znajduje się 25 km od miasta. Taka bliskość jest idealna dla tych, którzy chcą połączyć sportowy element wakacji ze zwiedzaniem. Istnieją trasy dla wszystkich poziomów szkolenia, w tym dla dzieci, są instruktorzy dla dzieci i dorosłych, są place zabaw, przedszkola. To świetne miejsce, gdzie można przyjechać z rodzinami, firmami młodzieżowymi, parami.

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...