loading...

Wycieczki fakultatywne Bułgaria w Bułgarii

 

PANORAMA NESEBYR  

08:30       Wyjazd ze Słonecznego Brzegu

09:00        Przyjazd do Nesebyru – spacer po starym mieście, zwiedzanie m.in. cerkwi św. Sofia” z V w., „św. Stefan” z XI w., Chrysusa Pantokratora”, św. Archaniołów Michała i Gabriela z  VIII w., czas wolny.

12:30        Wyjazd do Słonecznego Brzegu

 

PANORAMA NESEBYR I REJS STATKIEM PODCZAS ZACHODU SŁOŃCA

14:30         Wyjazd ze Słonecznego Brzegu

15:00        Przyjazd do Nesebyru -  spacer po starym mieście, zwiedzanie m.in. cerkwi św. Sofia” z V w., „św. Stefan” z XI w., Chrysusa Pantokratora”, św. Archaniołów Michała i Gabriela z  VIII w., czas wolny.

18:30         godzinny rejs statkiem wokół półwyspu i zatoki Słonecznego Brzegu

19:30        Wyjazd do Słonecznego Brzegu

 

 

SOZOPOL I REJS STATKIEM

08:00       Wyjazd ze Słonecznego Brzegu.

10:00       przyjazd do Sozopola – spacer po starym mieście ze zwiedzaniem kompleksu muzealnego „Południowy Mur i Wieża Twierdzy”, średnio-wiecznego klasztoru „Św. Mikołaja Cudotwórcy”, południowej bramy Starego Sozopola oraz kościoła „Św. św. ”, zbudowany w 1857 roku.

11:00       rejs statkiem morskim wzdłuż wybrzeża Sozopola - wyspy "Św. Kirik i Julita ”, wyspy„ Św. Iwan ”i„ Św. Piotr ” ,plantacje małży, dalej do Cape Skamni (stare miasto), mija centralną plażę miejską, Boruna (nowe miasto), Cape Kolkita (Budjaka).

12:00         obiad na statku

13:00         dokowanie w porcie i czas wolny w mieście

15:00       wyjazd do Burgas; wizyta w centrum miasta i ogrodzie morskim. Czas wolny

17:00       Wyjazd  do Słonecznego Brzegu.

 

WARNA - DELFINARIUM

07:45         Wyjazd ze Słonecznego Brzegu.

09:30        Przyjazd do rezerwatu przyrody Kamchia, znanego z dziewiczej roślinności longo. 30 min rejs łodzią przez rezerwat i do ujścia rzeki, która tworzy piękną piaszczystą lagunę. W rzece można zobaczyć kormorany, czaple i żółwie wodne.

10:30         wyjazd do Warny – zwiedzanie kościoła katedralnego „Św. Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny ”Wycieczka piesza główną ulicą miasta

12:00         Obiad. Czas wolny w Warnie.

15:00         Przedstawienie w Delfinarium.

15:45         Wyjazd  do Słonecznego Brzegu.

 

WIECZÓR BUŁGARSKI 

18:30         Wyjazd ze Słonecznego Brzegu.

19:15        Przyjazd do restauracji (kolacja: 50 ml rakiinapój bezalkoholowy, szopska sałata, zupa fasolowamięso z rusztuowocebiałe

                  i czerwone wino z beczki w nieograniczonych ilościach).

20:30        Bogaty program folklorystycznyshow dla dziecitaniec na rozpalonych węglach.

23:00        Wyjazd  do Słonecznego Brzegu.

 

JEEP SAFARI STRANDJA

08:30       Wyjazd.

10:30       Przyjazd w okolice wsi Mładeżko/ park przyrodniczy  gór Strandża/, wędrówka po lesie, przejście przez malowniczą rzekę Mładeżko,   wspinaczka do jaskini Learnika - słynącej z podziemnego jeziora.

12:30       Obiad w domu wiejskim w wiosce Braszlian (uznanej jako muzeum architektoniczno- historyczne)

13:30       Spacer po wiosce, degustacja miodu, zwiedzanie dobrze zachowanej starej wiejskiej szkoły i autentycznego domu strandżańskiego, zbudowanego 300 lat temu.

15:00       Zwiedzanie malowniczego wodospadu nad rzeką Weleka, fotopauza, możliwość kąpieli.

                 Autentyczna strandżańska ,,sedjanka” - na  zielonej łące w cieniu drzew, gdzie 10 kobiet ze wsi, w kolorowych strandżańskich strojach ludowych tańczy, śpiewa i prezentuje stare regionalne zwyczaje.

16:30         Wyjazd  do Słonecznego Brzegu.

 

JEEP SAFARI

09:3       wyjazd

09:30        Wizyta w bazie koni, malowniczo położonej w cienistym gaju orzechowym; możliwość jazdy konnej, przejażdżki bryczką. Do dyspozycji gości są kucyki, które turyści mogą podziwiać; strzelanie z wiatrówki.

Wizyta w bazie ATV, gdzie goście będą mieli okazję przejechać się quadami po malowniczym terenie.

przerwa na odpoczynek. Offroad na wzgórzach Starej Planiny, skąd otwiera się wspaniała panorama; kilka przepraw przez rzekę Aheloy

 12:00        Obiad.

13:30         off-road i fotopauza przy jeziorze zaporowym Aheloy.

14:45       degustacja produktów pszczelich we wsi Poroy

15:00        wyjazd do Słonecznego Brzegu.

 

JACHT PIKNIK

09:30        Odpłynięcie jachtem z portu Nesebyrkąpiel w morzunurkowanie z płetwami i fajką, obiad – ryba z rusztudodatkimix sałatnapoje bezalkoholowe i piwo.

15:30       Wyjazd  do Słonecznego Brzegu.

 

STAMBUŁ - 1 DZIEŃ

21:30         Wyjazd ze Słonecznego Brzegu.

06:30         Przyjazd do Stambułu.

07:00         Śniadanie.

08:00       Zwiedzanie starego historycznego półwyspu, które obejmuje: rzymski hipodrom z egipskim obeliskiem, Kolumnę Wężową, Kolumnę Konstantyna i Fontannę Wilhelma II, Błękitny Meczet, wizytę w Hagia Sophia (kiedy na zewnątrz są podobno długie kolejki) i pierwszy dziedziniec pałacu Górna czapka. Wycieczka jest kontynuowana autobusem wzdłuż murów pałacowych, pasa wybrzeża, mostu Galata i obszaru Beşiktaş.Przez pierwszy most Atatürk Bosphorus turyści odwiedzą stronę azjatycką, gdzie będą mieli 30-minutową przerwę na zdjęcia i kawę. Wróć do części europejskiej i odwiedź fabrykę skór w rejonie Zeitinbornu.

Fakultatywnie: rejs statkiem turystycznym po Bosforze –

Fakultatywnie: wizyta w podwodnym zbiorniku „Yerebatan Sarnudzh” z VI w. n.e. wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO –   

19:00        Wyjazd do Bułgarii.

01:00        Przyjazd do Słonecznego Brzegu.