loading...
Leć to Obzor

Wycieczki to Obzor

 • Bez wizy

Obzor słynie w całej Bułgarii z rozległego, piaszczystego wybrzeża, ale tajemnica jego atrakcyjności tkwi nie tylko w doskonałych możliwościach spędzenia wakacji na plaży.

  Dojazd własny Obzor

   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...

  Do zobaczenia in Obzor

  • Język bułgarski

  Informacje ogólne

  Miasto otoczone górami, rozciąga się wzdłuż malowniczej zatoki, około 50 km od Burgas. Obzor znany jest jako kurort od połowy ubiegłego wieku, jednak większość infrastruktury turystycznej powstała stosunkowo niedawno – na przełomie XX i XXI wieku. Sektor hotelowy Obzoru reprezentują zarówno luksusowe 4-5-gwiazdkowe kompleksy z systemem All-Inclusive, na przykład HVD Reina del Mar czy Riu Helios Bay, jak i komfortowe hotele w pierwszej linii nad morzem z 2-3 gwiazdkami : Plaża Helios, Bisser Obzor, Plaża Paraiso itp. Oprócz hoteli Obzor oferuje popularne obiekty zakwaterowania, takie jak apartamenty i pensjonaty. Przy dużych hotelach znajdują się restauracje, ale i bez nich goście kurortu mają gdzie zaspokoić swój głód. Niemal na każdej ulicy znajduje się tawerna, kawiarnia czy pizzeria. Rozwinięta infrastruktura miasta obejmuje wszystko, czego potrzebują turyści. Od placów zabaw po centra spa, od klubów nocnych po centra handlowe.

  Niedaleko miasta znajdują się lecznicze źródła mineralne oraz szereg zabytków kultury i przyrody: starożytna twierdza Kozyak, rezerwat Smrikite, latarnia morska na przylądku Emin. Sam kurort nie jest pozbawiony ciekawych zabytków. Wśród atrakcji Obzoru warto zwrócić uwagę na ruiny starożytnej rzymskiej świątyni Jowisza, świątynię Jana Chrzciciela oraz park nadmorski.

  Klimat

  Pogoda w Obzorze sprzyja urlopowi na plaży od początku czerwca do połowy października. Temperatura wody latem jest tu o 1-2 stopnie wyższa niż w sąsiednich kurortach, a w lipcu-sierpniu osiąga +26 C. W sezonie powietrze nagrzewa się do +25-27 C, ale wyczerpujący upał jest rzadkością w tym kurorcie.

  Opcje wypoczynku

  Zdecydowana większość turystów przyjeżdża do kurortu Obzor w Bułgarii na wakacje na plaży, dlatego najpopularniejszym miejscem w mieście jest niewątpliwie 9-kilometrowa linia brzegowa, w całości pokryta złotym drobnym piaskiem. Plaże Obzoru nie cierpią jednak z powodu nadmiernego tłoku. Ponieważ pas plaży jest nie tylko bardzo długi, ale i szeroki (25-60 m), nawet w sezonie łatwo jest znaleźć tam wolny leżak. Morze w pobliżu wybrzeża jest czyste i płytkie, z bardzo łagodnym zejściem do wody. Plaże kurortu są wyjątkowo dobrze utrzymane i uważane są za jedne z najlepszych w Bułgarii.

  Turyści z dziećmi wybierają najczęściej plażę centralną, gdzie znajduje się wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, a kawiarnie i sklepy znajdują się w odległości spaceru. Południowe plaże preferują towarzystwa młodych ludzi, a miłośnikom samotności i kontaktu z naturą spodoba się słabo zaludniona plaża Irakli. Wszystkie plaże, z wyjątkiem Irakli, oferują różne rozrywki - jazdę na „bananach”, windsurfing, wycieczki statkiem itp.

  Oprócz relaksu na plaży na turystów czekają:

  • degustację lokalnych potraw i win w niezliczonych restauracjach
  • piesze wędrówki po okolicy
  • jazda na rowerze i konno
  • spadochroniarstwo
  • zakupy

  Miłośnicy turystyki edukacyjnej mogą wybrać się na wycieczki do sąsiednich miast, a dla miłośników życia nocnego w Obzorze co wieczór otwiera się jedna z największych dyskotek w kraju.

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...