loading...
Leć to Ierapetra

Wycieczki to Ierapetra

 • Bez wizy

Ierapetra uznawana jest za najbardziej wysunięte na południe miasto w Europie. To nie jest miejsce, w którym życie kończy się wraz z końcem sezonu plażowego.

  Dojazd własny Ierapetra

   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...

  Do zobaczenia in Ierapetra

  • Еuro
  • Język grecki

  To gospodarcze i biznesowe centrum Grecji, posiadające dobrze rozwiniętą infrastrukturę transportową, hotelową, rozrywkową, zabytki, a w okolicy wiele malowniczych zatok i plaż. Przyjeżdżają tu rodziny, firmy, młodzież oraz pary.

  Pogoda

  Sezon plażowy trwa od kwietnia do listopada, ale turyści przyjeżdżają tu przez cały rok. Wietrzna pogoda dostosowuje się do wakacji na plaży – fale mogą być silne, więc dla małych dzieci i osób, które nie potrafią pływać, nie jest to najlepsze miejsce.

  Hotele

  W mieście są hotele o dowolnej liczbie gwiazdek. Część z nich nie działa zimą, gdyż główny napływ turystów do Ierapetry przypada na późną wiosnę, lato i pierwszą połowę jesieni.

  Są tradycyjne hotele miejskie, są autentyczne w stylu architektury kreteńskiej, z bungalowami i możliwością osobnego wypoczynku. Na ich terenie znajdują się baseny, korty i boiska do siatkówki, działają wypożyczalnie rowerów oraz sprzętu do sportów wodnych.

  Plaże

  Wzdłuż wybrzeża znajduje się jedna plaża o długości 7 km, podzielona na sekcje. Część należy do hoteli, część do gminy. Występują tu obszary piaszczyste pokryte drobnymi skałami muszlowymi, z dużą strefą płytkiej wody.

  Lokalne plaże są wyróżnione Błękitną Flagą za czystość środowiska i bezpieczeństwo.

  Atrakcje

  Na miejscu współczesnej Ierapetry znajdowało się starożytne miasto, które przypomina częściowo zachowane obiekty. Znajdują się one nawet w wodzie na płytkiej głębokości, na przykład budynki starego portu. Znajduje się tu również zniszczona wenecka twierdza, zbudowana niegdyś w celu ochrony miasta przed piratami.

  Napoleon Bonaparte odwiedził Ierapetrę na Krecie, a dom, w którym spędził noc, można zwiedzać podczas wycieczki.

  Z ciekawych obiektów warto zwrócić uwagę na starożytny meczet i kościół Agios Georgios – jeden z najstarszych na wyspie.

  Wycieczki

  Główne cele podróży:

  • Wyspa Gramvous - ludzie przyjeżdżają tu, aby odwiedzić wyjątkowe miejsce, gdzie łączą się wody mórz libijskiego, jońskiego i kreteńskiego.
  • Pałac w Knossos - miejsce legendarne, znane współczesnym z mitów o labiryncie Minotaura. Pokaz Minojskiego Centrum Tematycznego, które można zwiedzać po zobaczeniu Pałacu w Knossos, pomaga głębiej zanurzyć się w ducha legend i mitów.
  • Wyspa Santorini. To miejsce na bajeczne sesje zdjęciowe na tle wulkanicznych plaż, śnieżnobiałych domów z niebieskimi dachami i najbardziej romantycznego zachodu słońca.
  • Górzyste rejony Krety, jaskinia Zeusa, malowniczy płaskowyż Lassithi i malownicza dolina wiatraków.
  • Agios Nikolaos, zatoka Mirabello, zatoka Kolokita i lunch z grillem w przytulnym, malowniczym miejscu.

  Na Krecie z Ierapetry można przejechać się po okolicy wynajętym samochodem, skupiając się na małych wioskach, w których wyrabia się ceramikę i produkuje się wina. Można przyjść na występ folklorystyczny z tańcami i piosenkami.

   

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...