loading...
Leć to Lindos

Wycieczki to Lindos

 • Bez wizy

Lindos to grecka miejscowość wypoczynkowa na wyspie Rodos, której historia sięga XII wieku p.n.e.

  Dojazd własny Lindos

   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...

  Do zobaczenia in Lindos

  • Еuro
  • Język grecki

  Informacje ogólne

  Dziś ta miejscowość ma pocztówkowe laguny i przytulne plaże, dużą liczbę barów i klubów nocnych. Jest to atrakcyjna opcja dla tych, którzy szukają aktywnego wypoczynku. Ale nie tylko kochający zabawę urlopowicze uwielbiają zwiedzać Lindos. Ten ośrodek jest doskonałym miejscem na relaks z rodziną i przyjaciółmi. Dodatkowo, dzięki malowniczym położeniom, miejsce to cieszy się dużą popularnością wśród nowożeńców.

  Miejsca warte odwiedzenia

  W mieście znajduje się drugi co do ważności grecki Akropol, wpisany na listę UNESCO. W Lindos zachował się starożytny system fontann z epoki bizantyjskiej i wille kapitanów morskich, wykonane w tym samym stylu.

  W okolicy jednym z najpiękniejszych i najbardziej obowiązkowych miejsc do zobaczenia jest Dolina Siedmiu Źródeł. Tutaj przez jaskinię przepływa siedem górskich potoków, zbiegających się w jednym miejscu i wpływających do jeziora. Miejscowi wierzą, że to miejsce jest święte i daje oczyszczenie każdemu, kto przez nie przechodzi.

  Ze względu na atrakcje wyspy można wykupić wycieczkę do Lindos, gdzie warto jest odwiedzić:

  • Dolinę Motyli
  • Plantację oliwek oraz fabrykę oliwy z oliwek
  • W ramach rejsu morskiego można odwiedzić wyspę Symi z kościołem Michała Archanioła i malowniczą wioską

  Można podróżować po całym Rodos w ramach wycieczki krajoznawczej, odwiedzać dzikie plaże i  najsłynniejsze tawerny na wyspie.

  Rozrywka

  Miłośnicy jazdy samochodem mogą wybrać się na safari jeepem. Miłośnicy odkrywania podwodnego świata mogą nurkować na dnie morskim ze sprzętem do nurkowania. Miłośnikom samotności z pewnością spodoba się pomysł wypłynięcia łodzią do zamkniętych lagun, do których nie można dotrzeć lądem.

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...