ładowanie...
Leć to Marmari

Wycieczki to Marmari

 • Bez wizy

Marmari to miejscowość wypoczynkowa w północnej części wyspy Kos. Przyciąga pięknymi piaszczystymi plażami i spokojną atmosferą. Infrastruktura aktywnie się tu rozwija.

  Dojazd własny Marmari

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Marmari

  • Еuro
  • Język grecki

  Marmari w Grecji jest dogodnie położone w stosunku do stolicy wyspy Kos i malowniczego Pyli. Atrakcją Marmari jest piaszczysta plaża ciągnąca się wzdłuż wybrzeża na długości 2 km. Jest uważana za idealne miejsce dla małych dzieci, dlatego rodziny chętnie tu przyjeżdżają.

  Plaża

  Plaża Marmari na wyspie Kos posiada domieszkę piasku wulkanicznego, który ma właściwości lecznicze. Pomaga w leczeniu zapalenia stawów, reumatyzmu oraz chorób skóry.

  Pogoda może być wietrzna ponieważ wiatr wieje w głąb lądu. Do surfowania są to idealne warunki, ale na brzeg wyrzucane jest dużo glonów, które codziennie są sprzątane.

  Na plaży nie trzeba wypożyczać parasola ponieważ można odpocząć w cieniu drzew.

  Gdzie się zatrzymać?

  Kos oferuje różnorodne opcje zakwaterowania. Są tu rodzinne pokoje z systemem „all inclusive”. Znajdują się tu również hotele młodzieżowe z barami, dyskotekami i aktywną animacją. Istnieje możliwość wynajęcia mieszkania lub willi dla większej grupy.

  Rozrywka

  Do dyspozycji są tawerny z kuchnią grecką, bary i restauracje. W Marmari znajduje się mały port, z którego można wybrać się na wycieczkę łodzią lub wynająć jacht.

  Aby poruszać się po wyspie, wygodnie jest wynająć samochód, co eliminuje konieczność korzystania z transportu publicznego lub kupowania wycieczek. Będzie można samemu wybrać godzinę wyjazdu oraz miejsce docelowe i w ten sposób objechać całe Kos. Jeśli ktoś woli ekologiczny środek transportu, można wypożyczyć rower i podróżować nim po sąsiednich miejscowościach.

  Na plaży znajduje się klub surfingowy, atrakcje wodne, można pograć w mini piłkę nożną i siatkówkę. Dla aktywnej młodzieży zawsze jest coś do zrobienia.

  Na Kos można pojechać jeśli jest się fanem dyskotek i piankowych imprez. Jeśli bardziej pociągające są przytulne tawerny, w których można zjeść pyszne jedzenie i nauczyć się tańczyć sirtaki, to nikt nie będziesz musiał wyjeżdżać z Marmari.

  Gdzie warto się wybrać?

  Z plaży Marmari wygodnie jest dostać się do Pawiego Lasu – malowniczego gaju iglastego, w którym żyją setki pawi o wspaniałych ogonach. Spośród obiektów sakralnych w mieście warto zobaczyć arabski meczet Defterdar.

  W Antimachii zachowały się ruiny średniowiecznej twierdzy. Zamek joannitów, sławiony przez wieki tym, że nikt nie był w stanie go zdobyć, przetrwał do naszych czasów w znacznie lepszym stanie. W pobliżu zamku rośnie starożytny platan, a wielu wierzy, że Hipokrates zasadził go 2 tysiące lat temu.

  Asklepion to jedna z kluczowych atrakcji wyspy. To szpital i świątynia w jednym miejscu, skąd wzięła się medycyna i gdzie nauczał Hipokrates.

  Świątynia boga winiarstwa Dionizosa nie zachowała się do dziś dobrze, ale niektóre fragmenty budowli na tle wspaniałej przyrody nie pozostawiają nikogo obojętnym.

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...