loading...
Leć to Plaka elounda

Wycieczki to Plaka elounda

 • Bez wizy

Elounda w Grecji położona jest w dogodnej lokalizacji - nad brzegiem morza i obok starożytnego miasta Olous. Umożliwia to zwiedzanie zabytków wyspy bez konieczności opuszczania miejscowości. Nie ma tu silnego wiatru ani fal, co stwarza wspaniałe warunki do wypoczynku na plaży z dziećmi. Turystów przyciąga także malownicza przyroda, zatoki oraz czyste morze.

  Dojazd własny Plaka elounda

   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...

  Do zobaczenia in Plaka elounda

  • Еuro
  • Język grecki

  Pogoda

  W Elounda sezon wakacyjny rozpoczyna się pod koniec maja i kończy w połowie października. Najcieplejsza woda w  morzu jest w sierpniu, kiedy nagrzewa się do +26 stopni. Temperatura powietrza od czerwca do września wynosi +24-27 stopni.

  Hotele

  W Elounda na Krecie znajduje się wiele hoteli różnej klasy, ale przeważnie są to hotele 5-gwizdkowe. Część z nich należy do znanych marek sieciowych. Oferują tutaj wysoką jakość usług. Prawie wszystkie hotele mają pokoje dla nowożeńców.

  Plaże

  W Elounda plaże są w większości piaszczyste, z dobrą infrastrukturą i organizacją. Można tu odpocząć na leżakach, uprawiać parasailingu, wypożyczyć łódkę, pograć w siatkówkę i tenisa lub pojeździć na rowerze. W pobliżu znajdują się zaciszne laguny, które przyciągają miłośników relaksującego wypoczynku.

  Osobliwość miasta

  Kreta kojarzona jest ze starożytnymi mitami, dlatego wycieczki do Eloundy często kupuje się, aby połączyć wakacje na morzu z wycieczkami edukacyjnymi. Miejscowość położona jest na terenie starożytnej greckiej osady, dlatego ruiny starożytnych budowli można znaleźć zarówno na lądzie, jak i w morzu, co jest interesujące dla nurków.

  Wycieczki

  Z Eloundy można popłynąć na sąsiednie wyspy, takie jak Santorini. Jest to miasto z białymi ścianami i niebieskimi dachami. Można tu zobaczyć plaże z czarnym piaskiem wulkanicznym, spacerować wąskimi uliczkami oraz podziwiać panoramę morza o zachodzie słońca.

  Warto także wybrać się z miasta Elounda na Krecie na wyspę Gramvous, położoną u zbiegu Morza Kreteńskiego, Libijskiego i Jońskiego. Ze szczytu wyspy rozciąga się oszałamiająca panorama obszaru wodnego. Można tu zobaczyć kościół oraz ruiny XVII-wiecznej twierdzy, w której mieszkali piraci.

  Laguna Balos słynie z niezwykłej urody plaży, którą księżna Diana i książę Karol wybrali na miesiąc miodowy.

  Na wyspie Spinalonga można zwiedzić tytułową fortecę z XVI wieku, która była schronieniem dla trędowatych, odwiedzić zatokę Kolokita lub odwiedzić malownicze miasteczko Agios Nikolaos.

  Dolina Askfu, wąwóz Kourtaliotiko i Góry Białe zainteresują miłośników ekologicznego wypoczynku, a miłośników religii zainteresuje klasztor Preveli z Cudownym Krzyżem.

  Pałac w Knossos jest odwiedzany przez wszystkich turystów spędzających wakacje na Krecie. To tutaj znajdowało się centrum cywilizacji minojskiej, a architektura Pałacu w Knossos dała początek mitowi o labiryncie Minotaura.

  W Minojskim Centrum Tematycznym turyści mogą obejrzeć przedstawienie o bohaterach okresu minojskiego z wykorzystaniem technologii laserowej.

  Aby zapoznać się z lokalnymi tradycjami warto zatrzymać się w kreteńskiej wiosce na narodowy wieczór z tańcami, piosenkami i poczęstunkiem.

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...