loading...
Leć to Sfakaki

Wycieczki to Sfakaki

  • Bez wizy

Sfakaki to mała plaża na północnym wybrzeżu Krety. Najbliższym miastem jest Retimno. Nie ma tu zbyt wielu hoteli, kawiarni i restauracji, dlatego chętnie przyjeżdżają tu miłośnicy spokojnego wypoczynku na łonie natury.

    Dojazd własny Sfakaki

      loading...
      loading...
      loading...
      loading...
      loading...
      loading...
      loading...
      loading...

    Do zobaczenia in Sfakaki

    • Еuro
    • Język grecki

    W okolicach Sfakaki znajdują się malownicze lasy świerkowe, plantacje cyprysów i kasztanowców ze ścieżkami, którymi można spacerować o każdej porze roku.

    Miesiące od końca kwietnia do połowy października są odpowiednie na wakacje na plaży.

    Plaża

    Plaża jest kamienista. Woda jest czysta a wejście do morza łagodne. Czysta woda przyciąga żółwie morskie, które można zobaczyć na obrzeżach plaży.

    Na plaży znajdują się przebieralnie, leżaki, markizy, kawiarnie oraz sklepy z pamiątkami i artykułami spożywczymi w odległości krótkiego spaceru.

    Co warto zobaczyć?

    W sąsiedniej miejscowości Argoli znajduje się muzeum etnograficzne, po zwiedzeniu którego można udać się do kolorowej tawerny i skosztować kuchni kreteńskiej i greckiej.

    Sfakaki na mapie znajduje się pomiędzy Heraklionem a Rethymnonem, ale dotarcie do Rethymnonu jest szybsze. Znajduje się tam twierdza Fortezza, zbudowana w XVI wieku do walki z piratami. Z jej wysokości wygodnie jest obserwować obszar wodny i góry Idy. Obecnie w twierdzy mieści się dom doradców, koszary, teatr i Pałac Biskupi.

    Stare Miasto to prawdziwy majstersztyk architektury. Można tu spacerować godzinami, rozkoszować się widokiem wyjątkowych budynków, przesiedzieć w kawiarni czy poszukać wyjątkowych pamiątek w antykwariatach.

    W dworku z XVII wieku, mieści się muzeum historyczno-etnograficzne, w którym prezentowane są koronki, narzędzia tkackie i ceramika.

    Na placu znajduje się Platan, który jest fontanną z XVII wieku w postaci 3 głów lwów i 3 zbiorników, do których wpływa woda. Fontanna jest symbolem wolności Krety i Grecji.

    Heraklion zainteresuje miłośników mitów i legend, którzy powinni odwiedzić Pałac w Knossos. To on stał się prototypem labiryntu Minotaura, przez który dzielny Tezeusz próbował się przedostać za pomocą nici Ariadny.

    Na uwagę zasługuje 500-letnia twierdza Kules, z której rozciąga się panorama akwenu, a wewnątrz znajdują się ekspozycje rdzeni, kotwic i amfor.

    Wycieczki

    Miejsca, które zdecydowanie warto odwiedzić to:

    • Wąwóz Mili z dużą ilością młynów na zboczach
    • Wąwóz Prassano, w starożytnym kanionie z malowniczymi głazami, kolorową roślinnością i stawami z rybami
    • Klasztor Arkadi, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO
    • Świątynia Życiodajnego Źródła z zachowanym krzyżem, kopułą, freskami, grobowcem z XVI wieku oraz herbem rodziny Tsangarolo
    • Eleftherna, gdzie znajduje się najstarsze drzewo oliwne na Krecie (jego wiek to około 3 tysiące lat)
    • Gospodarstwo rolne Agreco, gdzie można obserwować sposób życia na wsi, zobaczyć, jak wypiekany jest chleb i zjeść go z oliwą, odwiedzić winnice, sady, zjeść obiad z potrawami z naturalnych produktów zebranych własnoręcznie
    • Dom Poliosa w Asteri – muzeum-kawiarnia ze zdjęciami, antycznymi meblami oraz artykułami gospodarstwa domowego
    • Jaskinia Melidoni, która wcześniej była wykorzystywana do rytuałów

    Można wybrać się nad słodkowodne jezioro Kourna, gdzie woda jest zawsze spokojna. Można tam popływać katamaranem lub urządzić sobie piknik na brzegu.

    Popularne kurorty

    Wszystkie ośrodki
    loading...
      loading...
      loading...
      loading...
      loading...
      loading...
      loading...
      loading...
      loading...
      loading...
      loading...

    ŁAP NAJLEPSZE OKAZJE!

    Chcesz być na bieżąco z najnowszymi ofertami, promocjami i inspirującymi pomysłami na podróże? Zapisz się do naszego newslettera i odkrywaj świat z Anex!

    Poprzez kliknięcie w przycisk “Zapisz się”, potwierdzasz, że zapoznałeś się z

    „Polityką prywatności”