loading...
Leć to Theologos

Wycieczki to Theologos

 • Bez wizy

Windsurferzy od dawna doceniają małą miejscowość Theologos na zachodzie Rodos, ale inni turyści również lubią tu odpoczywać. Przyciąga ich pięknie wyposażona ogromna plaża, spokojna atmosfera i dobre położenie miejscowości.

  Dojazd własny Theologos

   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...

  Do zobaczenia in Theologos

  • Еuro
  • Język grecki

  Informacje ogólne

  Od stolicy wyspy, Theologos, dzieli nie więcej niż 20 km. Międzynarodowe lotnisko Diagoras jest jeszcze bliżej - zaledwie 7 km, więc transfer do miejscowości jest bardzo krótki. Choć Theologos jest niewielkie, wybór możliwości zakwaterowania jest dość szeroki. Od 5-gwiazdkowych hoteli nad morzem po apartamenty i pensjonaty. Turyści poszukujący większej prywatności i odosobnienia wolą wille. Cechą charakterystyczną Theologos jest wysoki poziom bazy hotelowej. Nawet hotel 2-gwiazdkowy, taki jak Summer View, może pochwalić się odkrytym basenem, restauracją i ogrodem. Oprócz hoteli na infrastrukturę miejscowości składają się tradycyjne tawerny, bary i restauracje oferujące kuchnię śródziemnomorską, sklepy spożywcze i z pamiątkami oraz centra spa.

  O długiej historii miejscowości przypominają nie tylko wąskie uliczki i tradycyjna architektura starej części, ale także ruiny Istanioni, starożytnego miasta, które kiedyś znajdowało się na terytorium Theologos. Do dziś dotrwały pozostałości dwóch jego budowli – pogańskiej świątyni poświęconej Apollinowi i wczesnochrześcijańskiej bazyliki. Wśród przykładów bardziej nowoczesnej architektury wyróżnia się śnieżnobiały kościół św. Spyridona - centralna atrakcja miejscowości.

  Klimat

  Podobnie jak inne miejscowości w tej części Rodos, Theologos charakteryzuje się łagodnym klimatem śródziemnomorskim. Już w maju na plażach pojawiają się turyści, a do czerwca powietrze nagrzewa się do +26-27 C, a woda do +25 C. Najgorętszy okres trwa od połowy lipca do początku września. W tym czasie temperatura powietrza osiąga +35 C. Cieszenie się morzem i słońcem w tej miejscowości jest możliwe do pierwszej dekady listopada, gdy temperatura wody wynosi do + 19-20 C.

  Opcje wypoczynku

  Malownicza plaża żwirowa w Theologos  została wielokrotnie wyróżniona Błękitną Flagą za czystość wód przybrzeżnych. Podzielona jest na dwie części - wyposażoną, w której znajdują się leżaki, parasole, kawiarnie, prysznice, oraz „dziką”, w której turyści pozostają sami z nieskazitelną przyrodą. Ponieważ plaża jest bardzo duża, nawet w sezonie nie ma przeludnienia ani w części wyposażonej, ani w „dzikiej”. Tutaj zawsze można znaleźć odosobnione miejsce, w którym nikt nie będzie nikomu przeszkadzał.

  Morze Egejskie w pobliżu Theologos rzadko jest całkowicie spokojne, chociaż fale nie są na tyle wysokie, aby przeszkadzały w pływaniu. Ale dla miłośników windsurfingu i kitesurfingu, zwłaszcza początkujących, na plaży Theologos stworzono niemal idealne warunki. Wiatr nie cichnie, a sprzęt można wypożyczyć w kilku centrach surfingowych. Theologos posiada także własną szkołę surfingu, w której uczą się wszyscy bez względu na wiek.

  Oprócz sportów wodnych miejscowość oferuje:

  • golfa i tenis stołowy
  • jogę
  • spacer po okolicy
  • degustację tradycyjnej kuchni
  • poznanie lokalnych zabytków
  • zwiedzanie okolicznych atrakcji (Dolina Motyli, Klasztor Kalopetra itp.)

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...