ładowanie...
Leć to Tigaki

Wycieczki to Tigaki

 • Bez wizy

Wśród greckich miejscowości Tigaki wyróżnia się połączeniem zadbania, wygody i bliskości natury. Pas plażowy jest tak rozległy, że nawet w sezonie łatwo jest znaleźć odosobnione miejsce i poczuć się sam na sam z Morzem Egejskim. Cicha i spokojna miejscowość Tigaki szczególnie polecana jest rodzinom z dziećmi, ale miłośnicy sportów wodnych również znajdą tu coś dla siebie.

  Dojazd własny Tigaki

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Tigaki

  • Еuro
  • Język grecki

  Informacje ogólne

  Miejscowość położona na północy Kos to mała malownicza wioska z rozległymi, słabo zaludnionymi plażami. Życie towarzyskie miejscowości koncentruje się na bulwarze. To właśnie tam na turystów czekają liczne kawiarnie oferujące kuchnię śródziemnomorską oraz bary, w których wieczorami odbywają się dyskoteki. W samym Tigaki w pierwszej linii znajdują się doskonałe 4-gwiazdkowe aparthotele, np. More Meni Residence & Suites czy Kos Palace z odkrytymi basenami, barami i restauracjami, a w pewnej odległości od miejscowości znajduje się elegancki 5-gwiazdkowy kompleks Astir Odysseus Kos z 5 basenami, spa, prywatną plażą i kortami tenisowymi. Znajduja się tu również tańsze możliwości zakwaterowania w postaci pensjonatów i 2-3-gwiazdkowych hoteli w pobliżu plaż i sklepów.

  Atrakcji w miejscowości jest niewiele. Jedynie wieczorny pokaz fontann z muzyką i grą świateł można do takich zaliczyć, ale obok Tigaki znajduje się bardzo ciekawe miejsce – rezerwat w lagunie Alikis. Można tam oglądać różowe flamingi. Więcej atrakcji można znaleźć na Kos, od którego Tigaki oddalone jest zaledwie o 12 km.

  Klimat

  Podobnie jak inne miejscowości na wyspie, Tigaki charakteryzuje się klimatem śródziemnomorskim. Sezon kąpielowy rozpoczyna się w maju, a w czerwcu woda nagrzewa się już do +24 C, powietrze do +26 C. W pełni lata temperatura powietrza sięga +30 C, a wody - +26 C. Plaże są puste do końca października.

  Opcje wypoczynku

  Złoty drobny piasek i czyste wody morza z bardzo łagodnym wejściem sprawiają, że 10-kilometrowa plaża Tigaki jest odpowiednia dla wszystkich turystów. Nie przez przypadek uważana jest za jedno z najlepszych miejsc na wakacje na plaży na wyspie. Szeroki pas wybrzeża podzielony jest na szereg plaż, równie zadbanych i malowniczych, z leżakami, parasolami, toaletami itp. Większość turystów przebywa zazwyczaj na plaży Tigaki, gdzie kelnerzy przynoszą koktajle i przekąski z baru bezpośrednio do leżaków. Plaża Barracuda jest preferowana przez miłośników sportów wodnych, zwłaszcza windsurferów i kitesurferów, natomiast Vangelis przyciąga miłośników odosobnienia.

  Oprócz pływania, jazdy na nartach wodnych, mini rejsów jachtami i innych atrakcji morskich, turyści w Tigaki na wyspie Kos mogą:

  • Zrelaksować się w łaźni tureckiej z masażem piankowym lub odpocząć w jednym ze spa
  • Uprawiać sport: grać w tenisa lub piłkę nożną, jeźdźić na rowerze itp.
  • Wybierać się na wycieczkę na Kos i zobaczyć wszystkie zabytki - od ruin agory po twierdzę szpitalników lub odwiedzić inne miasta wysp
  • Odwiedzić lokalne kawiarnie i restauracje i dowiedzieć się, które greckie dania i wina smakują  najlepiej
  • Kupić pamiątki w sklepach

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...