ładowanie...
Leć to Cape Formentor

Wycieczki to Cape Formentor

 • Bez wizy

Przylądek Formentor na Majorce to jedno z najbardziej malowniczych miejsc z panoramicznym widokiem na wodę. Znajduje się w północno-wschodniej części Majorki. Nie ma tu wiosek, ale są hotele i plaża. Najbliższą osadą jest miasto Port de Pollensa.

  Dojazd własny Cape Formentor

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Cape Formentor

  • Hiszpania
  • Język hiszpański

  Cechy miejscowości

  Pomimo tego, że Formentor jest atrakcją przyrodniczą, w jego okolicy można znaleźć obiekty architektoniczne i historyczne. Ale głównym atutem tego terytorium są skaliste brzegi porośnięte sosnami i wspaniałe panoramy z platform widokowych na morzu.

  Co warto zobaczyć?

  Z budynków wyróżnia się stara, XIX-wieczna latarnia morska Formentor, górująca na samym szczycie wzgórza oraz Wieża Strażnicza. Latarnia nie działa, chociaż na wszelki wypadek jest utrzymywana w dobrym stanie. Posiada restaurację. Znajduje się tu kilka platform widokowych, z których najsłynniejsza to Mirador, do której można dojechać komunikacją.

  Plaża

  Plaża położona jest pomiędzy skałami i oddzielona od morza przylądkiem. Pas piaszczysty jest niewielki, w pobliżu rosną sosny. Pomimo tego, że plaża jest odległa, zawsze jest na niej dużo ludzi, zwłaszcza turystów, którzy przyjeżdżają na zorganizowane wycieczki. Można tu dotrzeć komunikacją miejską i jachtami drogą morską.

  Woda jest czysta, a podwodny świat zainteresuje miłośników snorkelingu. Nie ma tu żadnych ciekawych żywych stworzeń, ale na uwagę zasługują podwodne skały.

  Na plaży znajduje się kawiarnia, można wypożyczyć leżaki i parasole ze słomy.

  Hotele

  W okolicy znajdują się hotele różnych kategorii, ale najpopularniejszym z nich jest pięciogwiazdkowy Formentor, w którym wolą nocować goście „gwiazdorscy” (O. Hepburn, G. Kelly, J. Chirac). To luksusowe miejsce, w którym nie ma przypadkowych osób. Dlatego goście wybierają je ze względu na możliwość relaksu bez irytującej uwagi. W hotelu znajdują się restauracje, bary, spa, atrakcje dla dzieci, baseny oraz prywatny dostęp do morza. Można jeździć konno, grać w tenisa lub bilard, brać lekcje żeglarstwa.

  Gdzie warto się wybrać?

  Z hoteli w Cape Formentor na Majorce można wybrać się na zwiedzanie wyspy z wizytą w wąwozie Torrente de Pareis, zatoką Ca Calobra czy przejechać się drewnianym pociągiem z przystankiem w centrum przemysłu skórzanego Inkowie.

  W Palma de Mallorca warto wybrać się na spacer ruinami murów starożytnej twierdzy, zobaczyć gotycką katedrę oraz wybrać się do akwarium z przedstawicielami flory i fauny trzech oceanów.

  Valldemossa zainteresuje miłośników malowniczych górskich wiosek. Tutaj wszystkie domy są pomalowane na biało i ozdobione bujną zielenią. We wsi znajduje się dawny klasztor kartuzów, w którym mieszkał kompozytor F. Chopin i pisarz J. Sand.

  Jaskinie Ams przyciągają miłośników cudów natury, gdyż w środku znajdują się stalaktyty. W ramach wycieczki do jaskiń można obejrzeć małe przedstawienie na Morzu Weneckim oraz obejrzeć film w jedynym na świecie podziemnym kinie.

  Warto spędzić czas na morskich rejsach wzdłuż wybrzeża, odwiedzić imprezową Ibizę lub spędzić cały dzień na jachcie.

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...