loading...
Leć do Gocek

Wycieczki do Gocek

 • Bez wizy

Kurort Göcek stosunkowo niedawno zaczął zyskiwać popularność jako miejsce turystyczne.

  Dojazd własny do Gocek

   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...

  Do zobaczenia w Gocek

  • Turecka lira
  • Język turecki

  Informacje ogólne
  Wielu podróżnych z krajów WNP wciąż nawet nie wie o tym pięknym mieście na wybrzeżu Turcji. Znajduje się ono w malowniczej zatoce 30 km od Fethiye i tylko 10 km od lotniska Dalaman.

  Początkowo Gocek był zwykłą wioską rybacką, ale wraz z rozwojem turystyki ten malowniczy obszar przekształcił się w elitarny ośrodek jachtowy. Zatoka jest wyposażona w doskonałe mariny jachtowe, a woda jest prawie zawsze spokojna, co jest bardzo wygodne i bezpieczne dla cumowania statków. Nic więc dziwnego, że wycieczki do Gocek kupowane są głównie przez żeglarzy z całego świata. Nie trzeba jednak być właścicielem luksusowego jachtu, by wypocząć w tym kurorcie. W okolicy Gocek znajduje się wiele zatok z pięknymi, niezatłoczonymi plażami i czystą, lazurową wodą. Plaże są wyposażone we wszystko, co niezbędne dla wygody gości.

  Klimat
  W Gocek można wypoczywać niemal przez cały rok. Najniższa temperatura utrzymuje się od grudnia do marca. Klimat w okolicy jest łagodny, więc nie będzie tu duszno podczas gorących letnich miesięcy.

  Infrastruktura
  Wypoczynek w mieście jest spokojny i cichy. Znajdują się tu nowoczesne hotele zbudowane w popularnym skandynawskim stylu, a także niedrogie kwatery, które można wynająć na wakacje. Turyści zawsze znajdą miejsce do spędzenia czasu: ośrodek ma wiele kawiarni i restauracji położonych na pięknym nasypie. Z ich okien widać śnieżnobiałe jachty, które można wynająć wraz z załogą na całodniową wycieczkę łodzią. Ponadto w Gocek coraz częściej odbywają się różnego rodzaju regaty - to widowisko z pewnością zainteresuje podróżników.

  Można również odwiedzić takie miejsca jak Dalyan, Sarigerme, Oludeniz, Wąwóz Saklikent, Dolina Motyli, Wyspa Świętego Mikołaja.

  Jednodniowe wycieczki - "12 wysp" są bardzo popularne wśród wczasowiczów.

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...