ładowanie...
Leć do Nevsehir

Wycieczki do Nevsehir

 • Bez wizy

Nevsehir jest częścią regionu Kapadocji. Jest to historyczne miasto, przez które przechodziły karawany kupców, więc miało duże znaczenie strategiczne. Przypomina to obiekty obronne, z których część zachowała się do dziś. Turyści przyjeżdżają tu, aby zapoznać się z historią regionu, a także ze względu na nieziemskie wulkaniczne krajobrazy, pobliskie podziemne i skalne miasta.

  Dojazd własny do Nevsehir

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia w Nevsehir

  • Turecka lira
  • Język turecki

  Historia
  Wulkany Erciyes i Khasandag podczas erupcji pokryły cały płaskowyż anatolijski warstwami lawy, która pod wpływem wiatru twardniała i zmieniała kształt. Lawa okazała się bardziej miękka niż kamień, więc z łatwością przybierała dowolne kształty. Teraz nazywa się je „bajkowymi kominami”. Cała powierzchnia płaskowyżu była pokryta piramidami w kształcie stożka w kolorze różowym, żółtym, zielonym, a formacje skalne były tak duże, że zaczęto w nich drążyć mieszkania i świątynie. Nawet teraz mieszkają w nich ludzie, a skalne świątynie zbudowane wiele wieków temu są nadal zachowane.

  Co zobaczyć
  Głównym historycznym atutem miasta jest twierdza Nevsehir, z której niewiele się zachowało, ale zachowało się wiele budynków z XVIII wieku wchodzących w skład kompleksu. Na przykład meczet Damat Ibrahim jest najjaśniejszym budynkiem w mieście. Znajduje się obok twierdzy, medresy i ogrodu herbacianego i zajmuje duży obszar, który bardzo różni się od wąskich uliczek poza jego murami. W pobliżu znajduje się łaźnia turecka, zbudowana w XVIII wieku. W najwyższym punkcie twierdzy znajduje się taras widokowy.

  Warto odwiedzić muzeum miejskie, które prezentuje ekspozycję znalezisk archeologicznych z neolitu i wszystkich późniejszych epok, a także broń, dywany, stroje, nagrobki, sarkofagi i rzeźby. Większość eksponatów znaleziono podczas lokalnych wykopalisk.

  Po okolicy można jeździć na quadach, koniach lub rowerach, ponieważ większość zabytków znajduje się poza miastem.

  Wycieczki
  Niedaleko Nevsehir warto odwiedzić podziemne miasta Kaymakli i Derinkuyu z labiryntami i mieszkaniami pierwszych chrześcijan, którzy próbowali ukryć się przed prześladowaniami religijnymi i miesiącami nie wychodzili na zewnątrz.

  Wycieczki do Nevsehir dają możliwość docenienia mocy Kaymakli z domami jaskiniowymi o 7-8 piętrach. Tutaj można zobaczyć cele mnichów, kościoły, magazyny, kuchnie i grobowce. Kaymakli i Derinkuyu są połączone podziemnym tunelem oddalonym o 9 km.

  Z Nevsehir można udać się do Parku Narodowego Goreme, gdzie znajduje się skansen oraz centrum chrześcijaństwa, wokół którego skupionych jest kilkaset skalnych świątyń.

  Kurort Nevsehir jest znany jako region uprawy winorośli. Tutaj możesz wybrać się na wycieczkę winiarską, odwiedzić winnice, winnice, w tym najsłynniejszą - Turasan.

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...