ładowanie...
Leć do Okurcalar

Wycieczki do Okurcalar

 • Bez wizy

Okurcalar, najbardziej wysunięty na zachód i być może najmłodszy z kurortów Riwiery Alanya, to świetne miejsce na niedrogie wakacje na plaży. Wśród turystów chcących wykupić wycieczkę do Okurcalar przeważają rodziny z dziećmi, a także miłośnicy spokojnego wypoczynku na wybrzeżu Morza Śródziemnego, z dala od tłumów turystów i miejskiego zgiełku.

  Dojazd własny do Okurcalar

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia w Okurcalar

  • Turecka lira
  • Język turecki

  Informacje ogólne
  Położona 35 km od Alanyi miejscowość jest podzielona na dwie części ruchliwą autostradą. Południowa część, która jest również obszarem wypoczynkowym, jest rodzajem oazy spokoju i bezpieczeństwa: jest całkowicie zabudowana kompleksami hotelowymi i domkami zanurzonymi w zieleni. Większość hoteli znajduje się nad morzem i posiada własne plaże. W północnej części znajdują się budynki mieszkalne, supermarkety i tradycyjny targ. Ponieważ powstanie Okurcalar jako kurortu sięga lat 90-tych, wszystkie hotele zostały zbudowane niedawno, ich otoczenie cieszy oko nowością i świeżością. Podczas gdy popularność Okurcalar dopiero nabiera tempa, tutaj można odpocząć niedrogo, a jednocześnie wyjątkowej jakości.

  Klimat
  Klimat śródziemnomorski Okurcalar można opisać jako suchy i gorący: w szczycie lata temperatura powietrza wynosi około +30 ° С, woda - +26 ... +27 °С. Sezon kąpielowy rozpoczyna się w maju i trwa do początku listopada, a najlepszy czas na wakacje na plaży w Okurcalar to okres od lipca do września.

  Opcje rekreacyjne
  Czyste i przestronne plaże Okurcalar są usiane małymi kamykami, choć od czasu do czasu można znaleźć również piaszczyste. Często plaże znajdują się w małych zatokach, gdzie nie ma fal i płytkiej wody w pobliżu wybrzeża. W pobliżu plaż znajdują się kawiarnie i bary. Plaże są wyposażone we wszystko, co niezbędne do komfortowego pobytu - leżaki i parasole - a niektóre mają pomosty odpowiednie do nurkowania. Dla dzieci i dorosłych przygotowano wiele rozrywek: zjeżdżalnie wodne, banany i narty wodne, nurkowanie, wycieczki łodziami, łodziami i jachtami.

  Turyści, którzy wykupili wycieczki do Okurcalar, mogą uprawiać nie tylko sporty wodne, ale także tenis, piłkę nożną i siatkówkę, grać w bilard lub kręgle. Wiele kompleksów hotelowych posiada centra fitness i spa dla dorosłych turystów, kluby dla dzieci i place zabaw dla maluchów. Bardzo popularny jest park wodny Water Planet, do którego przyjeżdżają turyści z całego wybrzeża Morza Śródziemnego. Fani turystyki edukacyjnej powinni wybrać się na wycieczkę do miasta Side, do zamku Hemaksiya lub minaretu Yivli.

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...